Domů » Autonovinky » Ford Mustang prošel výrazným faceliftem – Změn je víc, než by se dalo čekat

Ford Mustang prošel výrazným faceliftem – Změn je víc, než by se dalo čekat

0

Symbol amerického motorismu, hvězda hollywoodských velkofilmů a sen každého muže. Tento popis dokonale vystihuje jedno jediné auto – Ford Mustang.

Ford Mustang prošel výrazným faceliftem – Změn je víc, než by se dalo čekat

 

Facelift přichází z nenadání

Současná generace vozu s divokým koněm na přídi se na trhu pohybuje od roku 2014. Tedy na tom americkém. V Evropě se současné Mustangy prodávají teprve do roku 2015. I přes jeho poměrně nízký věk si Ford pro svůj pony car připravil poměrně rozsáhlý facelift. Ve videu, které Fordu uniklo a se objevilo se na serveru YouTube se nám otevírá pohled na zcela novou příď vozu.

 

Kontroverze na prvním místě

Ta je tvořena nově tvarovanými nárazníky, upraveným tvarem masky chladiče, inovovanou kapotou, upraveným předním spoilerem a zcela novými světlomety s LED technologií. Výraznou změnou prošel i interiér vozu. Při jeho návrhu si vzali zaměstnanci Fordu jako svou velkou inspiraci evropské modely německé automobilky Volkswagen, která je kvalitou interiérů proslulá. Těšit se tak můžeme na nové rozložení ovládacích prvků, kvalitnější materiály a tak dále. Největší změnou v interiéru vozu nalezneme při pohledu na seznam příplatkové výbavy. Nově je totiž možné nechat nahradit tradiční analogové přístroje velkou obrazovkou s virtuálním budíky.

 

 

 

Mustang je konečně bezpečnější

Novinky přibyly i na poli asistenčních a bezpečnostních systémů. Mustang může být nově vybaven systémem detekce chodců, aktivní ochranou před srážkou, sledováním únavy řidiče, aktivním hlídáním jízdního pruhu a detekcí vzdálenosti za vředu jedoucím vozem.

 

 

V6 dává sbohem

Nejkontroverznější změna se udála na poli motorizací. Z nabídky motorů totiž nadobro mizí atmosférický vidlicový šestiválec. Ford udává, že tento motor již neposkytoval požadovanou úroveň výkonu a spotřeby. Dle oficiálního prohlášení jej naprosto zastíní čtyřválec 2.3 EcoBoost, který byl pro faceliftovaný Mustang upraven.

 

Na americkém trhu se modernizovaný Mustang objeví na podzim letošního roku. Na starý kontinent dorazí s tradičním několika měsíčním odstupem.

 

 

Foto: Youtube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články