Domů » Aktuality » Ford řeší nebývalý problém, ohroženo je 830 tisíc aut

Ford řeší nebývalý problém, ohroženo je 830 tisíc aut

0

Na to, že automobilky čas od času zjistí závadu na některém ze svých modelů a jsou donuceny ke svolání všech vozů s možnou poruchou k bezplatné opravě, jsme si již zvykli. Svolávací akce, kterou v současnosti vyhlásil FordSeverní Americe, ale překvapila i odborníky na slovo vzaté.

Ford řeší nebývalý problém, ohroženo je 830 tisíc aut

 

Americký Ford do servisů svolává více než 830 tisíc automobilů. Tato obrovská akce se týká modelů C-Max (2013 – 2015), Escape (2013 – 2015), Focus (2012 – 2015), Mustang (2015), Transic Connect (2014-2016) a MKC (2015). Očividně se tak jedná o závadu, týkající se většiny modelové řady Fordu, nabízené za velkou louží.

 

Za jízdy hrozí otevření dveří

A co že je důvodem k této akci? Sám Ford uvádí, že byla zjištěna závada u zámků dveří. Ty jsou až příliš citlivé vůči vibracím a změnám okolní teploty. Pokud tedy vůz najede na větší nerovnosti, nebo dojde k větší změně teploty, může za jízdy dojít k nenadálému otevření dveří. Může se zdát, že jde o banalitu, ale otevření dveří může mít během jízdy fatální následky. Tato závada má údajně na svědomí již jeden případ těžkého zranění, což je také důvodem, proč Ford celou akci dokázal zorganizovat v extrémně krátkém čase. Ford prozatím neuvedl, zda se může tento problém týkat i evropských modelů, nezbývá nám než doufat, že Fordy na starém kontinentu jsou v pořádku.

 

Co trápí australské zastoupí Fordu se dozvíte v následujícím článku.

 

Foto: Wikipedia.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...