Domů » Aktuality » Ford řeší nebývalý problém, ohroženo je 830 tisíc aut

Ford řeší nebývalý problém, ohroženo je 830 tisíc aut

0
Ford řeší nebývalý problém, ohroženo je 830 tisíc aut

Ford svolává obrovské množství modelů kvůli problému se dveřmi

Na to, že automobilky čas od času zjistí závadu na některém ze svých modelů a jsou donuceny ke svolání všech vozů s možnou poruchou k bezplatné opravě, jsme si již zvykli. Svolávací akce, kterou v současnosti vyhlásil FordSeverní Americe, ale překvapila i odborníky na slovo vzaté.

 

Americký Ford do servisů svolává více než 830 tisíc automobilů. Tato obrovská akce se týká modelů C-Max (2013 – 2015), Escape (2013 – 2015), Focus (2012 – 2015), Mustang (2015), Transic Connect (2014-2016) a MKC (2015). Očividně se tak jedná o závadu, týkající se většiny modelové řady Fordu, nabízené za velkou louží.

 

Za jízdy hrozí otevření dveří

A co že je důvodem k této akci? Sám Ford uvádí, že byla zjištěna závada u zámků dveří. Ty jsou až příliš citlivé vůči vibracím a změnám okolní teploty. Pokud tedy vůz najede na větší nerovnosti, nebo dojde k větší změně teploty, může za jízdy dojít k nenadálému otevření dveří. Může se zdát, že jde o banalitu, ale otevření dveří může mít během jízdy fatální následky. Tato závada má údajně na svědomí již jeden případ těžkého zranění, což je také důvodem, proč Ford celou akci dokázal zorganizovat v extrémně krátkém čase. Ford prozatím neuvedl, zda se může tento problém týkat i evropských modelů, nezbývá nám než doufat, že Fordy na starém kontinentu jsou v pořádku.

 

Co trápí australské zastoupí Fordu se dozvíte v následujícím článku.

 

Foto: Wikipedia.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...