Domů » Aktuality » Ford Focus RS je nebezpečný, tvrdí Australané

Ford Focus RS je nebezpečný, tvrdí Australané

0

Současná generace Fordu Focus RS je považována za nekorunovaného krále moderních hot-hatchů. Přesto se ale najde mnoho jeho odpůrců. S největší vlnou nepřízně se zatím Focus RS setkal v Austrálii, kde jej považují za nebezpečný.

Ford Focus RS je nebezpečný, tvrdí Australané

 

Mistrem driftu po stisknutí tlačítka

Do obliby davů se nový Focus RS dostal hned z několika důvodů. Za prvé vůz vypadá opravdu neobyčejně sexy, za druhé je vybaven naprosto fenomenálním pohonem všech kol a za třetí, nový Focus RS disponuje speciálním „driftovacímtlačítkem. Po jeho stisknutí se změní nastavení podvozku, převodovky, motoru a pohnu všech kol a i z obyčejného řidiče stane Ken Block. Ale právě toto tlačítko leží v žaludku Australanům, kteří volají po jeho deaktivaci.

 

 

Představuje driftovací mód skutečné nebezpečí?

A příčina nevole k tomu, aby se divoké Fordy Focus RS proháněli skrze Austrálii bokem, v masivním oblaku kouře? Samozřejmě bezpečnost. Mnoho občanských sdružení, bojující za bezpečnost na silnicích je doslova vzteky bez sebe z toho, že Ford si dovolil na trh uvést automobil, který dovoluje nezkušeným řidičům napodobovat videa z dílen známé skupiny Hoonigan pod vedením slavného Kena Blocka.

 

 

V přiloženém videu dokonce můžete sledovat reportáž z australského zpravodajství, kde je poukazováno na nebezpečnost tohoto jízdního režimu. Australské vedení automobilky Ford se samozřejmě brání, že režimy Drift a Track jsou určeny k pouze k jízdě po závodním okruhu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články