Domů » Aktuality » Ford Focus RS je nebezpečný, tvrdí Australané

Ford Focus RS je nebezpečný, tvrdí Australané

0
Ford Focus RS je nebezpečný, tvrdí Australané

Je král hot-hatchů nebezpečný?

Současná generace Fordu Focus RS je považována za nekorunovaného krále moderních hot-hatchů. Přesto se ale najde mnoho jeho odpůrců. S největší vlnou nepřízně se zatím Focus RS setkal v Austrálii, kde jej považují za nebezpečný.

 

Mistrem driftu po stisknutí tlačítka

Do obliby davů se nový Focus RS dostal hned z několika důvodů. Za prvé vůz vypadá opravdu neobyčejně sexy, za druhé je vybaven naprosto fenomenálním pohonem všech kol a za třetí, nový Focus RS disponuje speciálním „driftovacímtlačítkem. Po jeho stisknutí se změní nastavení podvozku, převodovky, motoru a pohnu všech kol a i z obyčejného řidiče stane Ken Block. Ale právě toto tlačítko leží v žaludku Australanům, kteří volají po jeho deaktivaci.

 

 

Představuje driftovací mód skutečné nebezpečí?

A příčina nevole k tomu, aby se divoké Fordy Focus RS proháněli skrze Austrálii bokem, v masivním oblaku kouře? Samozřejmě bezpečnost. Mnoho občanských sdružení, bojující za bezpečnost na silnicích je doslova vzteky bez sebe z toho, že Ford si dovolil na trh uvést automobil, který dovoluje nezkušeným řidičům napodobovat videa z dílen známé skupiny Hoonigan pod vedením slavného Kena Blocka.

 

 

V přiloženém videu dokonce můžete sledovat reportáž z australského zpravodajství, kde je poukazováno na nebezpečnost tohoto jízdního režimu. Australské vedení automobilky Ford se samozřejmě brání, že režimy Drift a Track jsou určeny k pouze k jízdě po závodním okruhu.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nejrychlejší motorka na světě

TOP 10: Nejrychlejší motorky na světě

0
Motorky nejenže poskytují svým jezdcům adrenalinový zážitek, ale některé z nich dosahují rychlosti, které by mohly překvapit i ty největší nadšence rychlých jízd. Zde...