Domů » Zajímavosti » Google auto v ostrém provozu

Google auto v ostrém provozu

Tenhle prcek určitě není nějaké ztracené autíčko z dětské stavebnice, i když to tak na první pohled může vypadat. Je to Google auto, které konečně v podobě prototypu vyjelo v testovacím režimu na silnici. A prý se mu zatím daří dobře.

Google auto v ostrém provozu

Google auto bez řidiče?

Než to pravé, skutečně pojízdné, elektrické Google auto někde potkáme, to bude ještě nějakou dobu trvat. Sama internetová společnost Google, pod jejíž taktovkou tohle poměrně úsměvné miniaturní vozítko vzniká, zatím mnoho informací ven nevypouští. A je více méně jasné, že jeho podoba taky není finální. Podle vyjádření zástupců společnosti Google, nemá Google auto žádné ohromné plány a rozhodně nemůžeme očekávat, že by se z tohoto internetového gigantu stala automobilka. Google auto má lidem sloužit ve městě, především na krátké trasy, ideálně třeba jako taxík. A prozatím je Google auto nevrženo jen pro dva lidi. Údajně se ani nepočítá s pedály, zrcátky či volantem. Uvidíme, jaká bude realita.

Google auto má být hlavně o bezpečnosti

Google cars, jak je Google auto nazýváno, je nyní pod dohledem vývojářů a testerů. Neustále se pokračuje v jeho vylepšování. Nejvíce se samozřejmě zaměřují na jeho inteligenci v provozu, tedy na to, aby bylo Google auto pro ostatní bezpečné, především pak pro chodce a cyklisty. Google auto, resp. prototyp, by měl mít podle dostupných informací najeto již tisíce a tisíce zkušebních kilometrů.
Jako každá novinka či projekt, má i elektrické Google auto své nadšené příznivce i vyložené odpůrce. Dopředu jen stěží tipovat jak se jednou Google auto bude mít a jak moc bude využíváno. Přece jen svěřit se výhradně do rukou elektroniky, zvlášť na silnici, je pro mnoho z nás spíš něco jako kapitola ze Star treku… na druhou stranu: tohle roztomilé autíčko nám může být jednou spolehlivým dopravcem a pomocníkem ve chvíli, až si jako řidiči dáme někde neplánovaně pivko.

Foto zdroj: Google

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články