Domů » Aktuality » Gumové trubice na cestě. K čemu jsou?

Gumové trubice na cestě. K čemu jsou?

0
Gumové trubice na cestě. K čemu jsou?

Že by to byl kabel s elektřinou? Nebo někdo převážel trubky, které mu během jízdy upadly? Ani jedno není správně. Důvod je úplně jiný. A dává smysl.

Počítání vozů na silnicích

Každoročně u nás probíhá sčítání automobilů na cestách. Mají to na starosti brigádníci rozmístění podél cest zapisující každé aut, jež kolem nich projede. Většinou se jedná o studenty, důchodce nebo maminky na mateřské. Sedí u silnice a do připravených papírů zapisují vozy podle kategorie a druhu.

A teď k těm trubicím

Jinde ve světě na to ale jdou mnohem moderněji. A tady se dostáváme ke gumovým trubkám na cestě. Oficiálně se nazývají Pneumatické silniční trubice. V momentě, kdy přejedou přes trubici kola automobilu, tak se přeruší proud vzduchu v trubici. Snímač poté informaci zhodnotí, a takhle se počítají auta na silnicích.

Co vše zvládnou?

Mimo počítání množství automobilů na cestách dokáže rozpoznat také množství náprav a rozestupy. Je také možné položit dvě trubice v určité vzdálenosti za sebe. Tímto způsobem je následně možné měřit rychlost projíždějících vozů.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...