Honda vyvíjí převodovku s jedenácti stupni a třemi spojkami!

0
2198

Nekonečná navyšování převodů pokračuje

Vývoj moderních automobilových technologií nikdy neustává. To platí dvojnásob o pohonných systémech a hnacích ústrojích. Při pohledu na soudobé sedmi nebo devítistupňové dvojspojkové převodovky si běžní smrtelníci začínají klepat na čelo. Japonská Honda si ale řekla, že to je stále málo a jménem vyšší efektivity spalovaného paliva přichází se zcela novou a v mnohém revoluční automatickou převodovkou.

 

Jedenáct stupňů a tři spojky

S informací o novém patentu Hondy přispěchal magazín AutoGuide. Dle tohoto nového patentu Honda vyvinula novou automatickou převodovku s jedenácti převody a třemi spojkami! Možná se ptáte, k čemu má sloužit ona třetí spojka. Dle slov Hondy dokáže třetí spojky snížit pokles točivého moment.

 

Využití napříč celou nabídkou

Prozatím není jisté, které konkrétní modely se této nové převodovky dočkají, ostatně její vývoj stále nebyl ukončen. Měla by se ale nalézat napříč celým spektrem nabídky Hondy od malých hatchbacků, velkých SUV až po sportovní modely.

 

Foto: Wikimedia.org

 
Sdílejte
Předchozí článekČeské silnice zrychlují hned na sedmi úsecích
Další článekJak dopadne Opel při srážce se stromem?
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here