Domů » Autonovinky » Honda Civic desáté generace

Honda Civic desáté generace

0
Honda Civic desáté generace

V roce 2017 dorazí desátá generace vozu Honda Civic

V posledních deseti letech Honda v Evropě poněkud ztratila svou pevnou pozici, a tak se japonská automobilka bude s novým modelem Civic snažit o nápravu.

Desátá generace již za dva roky

V dubnu 2015 se na autosalonu v New Yorku světu představil koncept kupé Hondy Civic. Tato verze, stejně jako sedan, se sice v Evropě prodávat nebude, ale aspoň naznačila, jakým směrem se ubírají designérské plány na nový vůz.

Nejnovější verze oblíbeného hatchbacku bude mít dynamicky působící předek s moderními úzkými světly a jasně viditelným znakem automobilky, zadní část by měla odkazovat na současnou verzi Civicu.

Opět obří displej

Jak je poslední dobou zvykem, uvnitř vozu najdeme velký dotykový displej, kterým se bude ovládat spousta funkcí. Nezmizí však prý ani tlačítka, ale každopádně jich proti současnému modelu ubude.

Co najdeme pod kapotou?

Honda plánuje prodávat nový Civic jako štíhlou záležitost a tak pod kapotou najdeme pravděpdoboně 1,5litrový benzínový čtyřválec i-VTEC, nebo turbodiesel o objemu 1,6 l – který by měl být prvním turbomotorem automobilky.

Klasicky se očekává zlepšení bezpečnostních prvků. Kupodivu nedojde k představení hybridní verze vozu, který býval určen pro americký trh, automobilka se vyjádřila, že do budoucnosti se hodlá soustředit na dvoumotorový hybridní systém, který má velkou šanci na úspěch u zákazníků. Pracovat hodlají i na elektrických vozech.

Civic vyjede na podzim

V podzimních měsících by se měl tedy oficiálně představit veřejnosti nejnovější model Hondy Civic, který si bude dělat zálusk na automobil s nejnižší spotřebou ve své třídě.

foto: www.10thcivicforum.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...