Domů » Aktuality » Hybrid Dacia je na spadnutí. Bude i elektromobil

Hybrid Dacia je na spadnutí. Bude i elektromobil

0

Téměř každá automobilka se dnes zajímá elektrifikaci svých vozidel. Na trend elektromobilů a hybridů je možné odpovědět snad pouze pozitivně, a kvůli zpřísňujícím se emisním limitům je tohle jediná cesta. Na elektrifikaci se chystá i Dacia, která má v plánu využít své nejsilnější vlastnosti. Podle rozhovoru s předsedou Renault Europe drží Dacia jasné stanovisko.

Hybrid Dacia je na spadnutí. Bude i elektromobil

Hlavní zbraň automobilky Dacia

Co tedy patří k nejsilnějším vlastnostem automobilky Dacia? Je tím poměr cena a výkon, což se dá převést na získanou hodnotu za peníze. Elektrickou platformu Dacia samozřejmě získá od Renaultu, ale bude si na ni muset počkat. Automobilka se údajně nebojí elektromobilů ani hybridů. Dle slov předsedy ještě na takový krok nejsou připraveni, ale podobně je na tom většina automobilek

Důvodem jsou nízkoemisní zóny

Vyhnout se tomu nemohou z jednoho jednoduchého důvodu. Většina zákazníku jezdí s vozy Dacia v městských oblastech, kam se v budoucnosti díky přísným emisním limitům nikdo se spalovacím motorem nedostane. Takové nízkoemisní zóny už dnes najdete v Barceloně, Paříži a Berlíně. Důležitou parametrem elektrické Dacie bude cena, která bude muset být nižší než v případě Renaultu. Můžeme se jen dohadovat nad tím, jak se jim tohle povede.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články