Domů » Autonovinky » I tradiční Morgan kráčí k zítřkům ve znamení elektřiny

I tradiční Morgan kráčí k zítřkům ve znamení elektřiny

0

Doby, kdy elektromobily připomínaly svým výkonem a dojezdem spíše golfová vozítka jsou již dávno pryč. Dnes nabízí již většina velkých výrobců automobilů ve svém portfoliu minimálně jeden model, který je poháněný elektromotory, vypouští minimum emisí a je tak šetrný k ledním medvědům.

I tradiční Morgan kráčí k zítřkům ve znamení elektřiny

S tímto trendem moderní doby se snaží držet krok i automobilky, jejichž historie sahá až na samý počátek dvacátého století. Takovou společností je i britská automobilka Morgan. Ta byla založena již v roce 1909 H. F. S. Morganem. Od té si automobilku předává rod Morganů z otce na syna, při čemž se stále drží charakteristického vzhledu svých vozů. Je tak očividné, že automobilka Morgan si více než potrpí na tradici a historii.

Ale i v tak silně tradicionalistickém prostředí, si inženýři podílející se na vývoji nových Morganů uvědomují, že je třeba pracovat na vývoji tzv. „zero emisions“ automobilů.

Již v loňském roce Morgan představil v průběhu goodwoodského Festivalu rychlosti, elektrifikovanou verzi tříkolové legendy Morgan 3-Wheeler. Pro letošní rok si Morgan připravil překvapení, které bude odhaleno již na ženevském autosalonu, jehož brány se otevřou prvního března letošního roku.

Elektrifikovaná tříkolka z Návratu do budoucnosti

Novinka bude založena právě na elektrifikované tříkolce, kterou známe z loňského roku. Na rozdíl od ní, nalezneme u nového modelu zcela nový design. Šéfdesignér automobilky Morgan prozradil v rozhovoru pro britský Autocar, že se máme těšit na designové prvky, inspirované legendární DeLoreanem, který účinkoval ve slavném filmovém snímku Návrat do budoucnosti.

To, že novinka bude poháněna čistou elektrickou energií neznamená, že se to nějak negativně projeví na jeho výkonech. Z nuly na 60 mil (96,5km) v hodině za 8,5 vteřiny a hodnota maximální rychlosti dosahuje 160 km/h.

Foto:Morgan

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články