Domů » Zajímavosti » Iveco Daily: Italská klasika, která nezklame

Iveco Daily: Italská klasika, která nezklame

0

Když se řekne Itálie, milovníkům jídla se vybaví italské těstoviny či pizza, odborníkům přes památky nádherná historická města od Říma až po Veronu a nadšencům do automobilů jistě jako první značka Iveco, či popřípadě jeden z nejznámějších vozů Iveco Daily. Právě tato řada automobilů se stala tak trochu ikonou nejen samotného koncernu Iveco, ale také lehkých užitkových vozidel.

Iveco Daily: Italská klasika, která nezklame

První a druhá generace

První generace automobilů Iveco Daily se vyráběla mezi roky 1978 až 1990. Tato řada byla určena pro segment do 3,5 tuny, nicméně se počítalo i s pozdějším rozšířením na 2,8 a 4,2 tuny. Vůz byl postavený na pevném rámu, na zadní nápravu šlo zvolit dvoumontáž pneumatik a motor, který byl vpředu, poháněl zadní nápravu. Užitkové vozy Iveco Daily v roce 1990 pokračovaly druhou generací, která zůstala až do roku 2000. Logicky prošly velkou modernizací. Hmotnost těchto vozidel se zvýšila až do segmentu šesti tun a bylo to poprvé, kdy se objevily přeplňované motory.

Třetí a čtvrtá generace

Třetí generace vozů Iveco Daily se vyráběla mezi roky 2000 a 2006, přičemž právě rok 2006 byl mimořádně důležitý, protože Iveco Daily získal prestižní titul „Dodávka roku“. Co se týká třetí generace, byly tyto užitkové vozy Iveco Daily dokonce základem pro výrobu minibusů značky Irisbus. Čtvrtá a tedy i poslední generace těchto vozů je neméně zdařilá. Design pro tuto generaci Iveco Daily, která se vyráběla mezi roky 2006 a 2014, navrhl GiorgettoGiugiaro. Aby splňovala tato generace vozů přísné požadavky trhu, musela se více zaměřit na ekologii a udržitelnost. Proto motory mimo jiné splňují emisní normu Euro4. Od roku 2007 je pro náročné z vás také k dispozici Iveco Daily 4×4. V roce 2011 prošla čtvrtá generace výrazným faceliftem a získala tak modernější podobu.

Ilustrační foto: wikipedia.org

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...