Domů » Autonovinky » Jaguar postaví nový sedan speciálně pro Čínu

Jaguar postaví nový sedan speciálně pro Čínu

0

Na světě byste našli jen těžko specifičtější automobilový trh než je ten v „Říši středu“. Čínský motorista se nezajímá o průměrnou spotřebu, zrychlení z nuly na sto, maximální rychlost a už vůbec ne o stabilitu v projížděných zatáčkách. To co čínského zákazníka zajímá je velikost vozu a počet „hejblátek“, která nalezne v interiéru. Není proto divu, že většina automobilek přistoupila na politiku výroby diametrálně odlišných automobilů pro Čínu.

Jaguar postaví nový sedan speciálně pro Čínu

 

Na tuto politiku nyní přistoupil i jinak tradičně založený britský Jaguar pomalu odhaluje nový XF L. Označovat tento vůz za nový by ale nebylo správné. Jedná se o běžný, středně velký manažerský sedan XF. Aby se ale zamlouval čínským zákazníkům, Jaguar značně prodloužil jeho rozvor. Po tomto zvětšení se z původně středně velkého sedanu stal obávaný nepřítel pro Mercedesy třídy E a BMW pětkové řady, které se v Číně, díky své vynikající pověsti, těší obrovské oblibě.

 

Pod kapotou této jaguáří „novinky“ bude pracovat přeplňovaný zážehový dvoulitr.

 

Odhalení již za týden

Bohužel pro nás, zatím neznáme finální podobu vozu a tak stále jen hádáme, jak asi bude prodloužený XF vypadat. Jaguar prozatím odhalil pouze teaser v podobě fotografie na které si můžeme prohlédnout zadní blatník, grafiku zadních světlometů a nápis XF L, umístěný na výfuku kufru.

 

 

Světlo světa spatří automobil již za týden, 25. dubna v průběhu Peking Auto Show 2016.

 

Jaguar made in China

XF L ale není jedinečný jen tím, že se bude jednat o první vůz, s kočkovitou šelmou ve znaku, vyráběný speciální pro „Říši středu“. Jedná se i o první Jaguar, který bude vyráběn na čínském území. Konkrétně bude jeho výroba probíhat v továrně Jaguar Land Rover v provincii Chanhshu, kde již probíhá výroba Range Roveru Evoque a Land Rover Discovery Sport.

 

Foto: Jaguar

Previous article Rosberg opět vítězí
Next article Spolupracuje Evans s LeBlancem naposledy?
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články