Domů » Srovnání » Range Rover Evoque nebo Land Rover Discovery Sport?

Range Rover Evoque nebo Land Rover Discovery Sport?

0

S jménem Land Rover jsme se poprvé setkali v roce 1948, kdy se jednalo o název automobilu vyráběného britskou společností Rover Company. Původní automobily byly postaveny na základech amerických Jeepů. Zákazníci si automobily oblíbili zejména pro jejich prostupnost terénem a odolnosti i v extrémně náročných podmínkách. Postupem času se toto z označení vyvinulo nejprve v samostatnou řadu automobilů a později i v samostatnou automobilku.

Range Rover Evoque nebo Land Rover Discovery Sport?

Dnes tvoří vrchol nabídky model Range Rover, jehož cena startuje na 2 686 079 Kč. Za tuto cenu získají majitelé naprostý luxus a navíc i dokonalý offroadový stroj.

V dnešní době ale většina zákazníků na terénní ambice moc nedá. Lidé ale dnes mnohem více slyší na styl. Ten jim bezesporu přináší Range Rover, na jehož designu se podílela i slavná Victoria Backham. Řeč je, jak jste jistě poznali o modelu Evoque. Ten se nabízí jak v pětidveřové verzi, tak i v provedení kupé. Navíc je nyní možné pořídit si toto stylové SUV i ve verzi kabrio.

Střelba do vlastních řad?

V posledních letech se ale na trhu objevilo další stylové SUV, jehož cena navíc startuje, stejně jako v případě Evoque nad 900 000 Kč. Na tom by samozřejmě nebylo nic překvapivého. Jenže konkurenta pro Evoque si postavila automobilka Land Rover sama.

Pojďme se tedy podívat, jaké jsou největší rozdíly mezi vozy Range Rover Evoque a Land Rover Discovery Sport.

„Stylovka“ proti klasikovi

Velké rozdíly jsou patrné již při prvním pohledu. Zatímco Evoque sází na stylovější design, Discovery Sport je mnohem střídmější. V něčem se sice očividně snaží Evoque napodobit, stále si ale udržuje vzhled tradičního SUV a ne „městské stylovky“.

Pokud se budeme bavit o použité technice. Najdeme na obou vozech pouze velmi malé rozdíly. Oba vozy využívají k pohonu přeplňovaný čtyřválcový dvoulitr s výkonem 240 koňských sil a točivým momentem 250 Nm.

A jaký je tedy ten hlavní rozdíl mezi těmito vozy? Ten jsme vlastně popsali již v popisu designu. Pokud toužíte stylovém voze do města, sáhněte po Evoque a pokud máte zájem o pořádné SUV, které si poradí i s nějakým terénem, a zároveň nebude ve městě působit jako dinosaurus, bude pro vás Discovery Sport jasnou volbou.

Foto: Wikimedia.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...