Domů » Zajímavosti » Jak funguje trh s autodíly: Jak je to s cenami a díly „z Polska“?

Jak funguje trh s autodíly: Jak je to s cenami a díly „z Polska“?

Který vlastník automobilu by se nezajímal o ceny náhradních dílů. V případě poruchy totiž takový neodkladný nákup dokáže značně narušit rozpočet. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vlastně vznikají ceny automobilových dílů? Proč se liší ceny v kamenných prodejnách a e-shopech a proč vlastně dobře známé „polské díly“ vůbec nemusí být z Polska? Pojďme se na to v tomto článku podívat.

Jak funguje trh s autodíly: Jak je to s cenami a díly „z Polska“?

Jak vznikají ceny a slevy u automobilových dílů?

Jako zákazník se musíte připravit na to, že kvůli rozdílným strategiím tvorby cen se cena vybraného autodílu může lišit až o 100 %. V reálu to vypadá tak, že se obchod musí rozhodnout, jak vlastně bude ceny tvořit. Zboží může nabízet za doporučenou cenu s přiřazenou velkou marží a následně zákazníkům uděluje různě velké slevy, a to například za registraci. Prodejce též může ignorovat doporučené ceny a zboží prodávat s minimální marží, aby měl dostatečný zisk. Následně již nemůže aplikovat slevy na zboží.

Jak ušetřit na dílech?

Trh s autodíly se neustále mění a roste. Efekt to má takový, že v konečném důsledku se k zákazníkům dostávají levnější díly. Abyste co nejvíce na autodílech ušetřili, tak vám doporučujeme držet se těchto několika rad. Hledejte e-shopy či kamenné obchody, které jsou co nejblíže výrobcům nebo importérům. Každé přeprodání dílu se promítá v koncové ceně. Za každou cenu se vyhněte prodejcům, kteří šetří i tam, kde se nemá. Může to skončit neuznanou reklamací nebo šetřením na materiálu. Poslední radou je vybrat prodejce autodílů, který nerozlišuje zákazníky podle objemu odebraného materiálu. Ty nakoupí díly za jednu cenu, ale následně je prodávají různě kvůli dělení zákazníků do slevových skupin.

Jsou autodíly z Polska skutečně “polské”?

Kvůli mnoha faktorům může být cena u přeprodejce nižší než u samotného výrobce. Často se tak stává, že velké množství dílů pochází z Polska, které má výbornou lokaci v Evropě a nabízí nízké ceny provozu velkoskladů. Z tohoto důvodu jsou sklady velkých hráčů na poli náhradních dílů situovány právě tam. Pokud k vám tedy dorazí díl z polského překladiště, tak to automaticky neznamená, že se jedná „polský díl“.  

Zdroj informací v článku: https://voton.cz/informace/uzitecne-informace/serial-trh-s-autodily-v-dobe-internetu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články