Domů » Zajímavosti » Jak na výběr autosedačky? Zaměřte se na bezpečnost a správné rozměry

Jak na výběr autosedačky? Zaměřte se na bezpečnost a správné rozměry

0

Abyste zajistili dítěti bezpečnou cestu autem, musíte vlastnit autosedačku a před každou jízdou do ni dítě správně posadit a zajistit jak dítě, tak i autosedačku. Jak ale vybrat tu nejlepší? Při výběru se zaměřte na následující.

Jak na výběr autosedačky? Zaměřte se na bezpečnost a správné rozměry

Bezpečí je na prvním místě

Začněme tím, co je při výběru autosedačky nejdůležitější – bezpečí.
● Splňuje daný model všechny bezpečnostní normy?
● Ochrání dítě v případě autonehody?

To jsou dvě hlavní otázky, na které si musíte odpovědět kladně. Následně si ověřte, zda velikost autosedačky odpovídá výšce a hmotnosti vašeho dítěte.

Manipulace s autosedačkou

Dalším důležitým bodem, který při výběru rozhodně nepodceňte, je snadná manipulace s autosedačkou. Ta zahrnuje jak její snadnou instalaci, tak i jednoduchou a intuitivní obsluhu. Praktickým způsobem ukotvení je takzvaný systém ISOFIX. Tento systém je mezinárodně standardizovaný a dětskou autosedačku jednoduše upevní k sedačce automobilu. Druhou variantou je zakoupení sedačky bez systému ISOFIX. Takové autosedačky sice bývají levnější, ale nepoznáte, že jste je nedostatečně zajistili, protože se ukotvují pouze s pomocí bezpečnostního pásu.

Dostatek pohodlí a maximální ochrana

Zaměřte se také na to, kolik pohodlí autosedačka dítěti poskytne, jak mu bude vyhovovat opěrka hlavy a materiál sedačky. Také zvažte, zda sedačka opravdu poskytuje maximální ochranu a je zajištěna i ze stran. Čtvrtina nehod totiž zahrnuje boční náraz, proto je dobré, abyste byli připraveni skutečně na vše.

Jakmile najdete autosedačku pro dítě, která bude splňovat bezpečnostní normy, bude poskytovat opravdu maximální ochranu, snadno se s ní bude manipulovat a dítěti nabídne prvotřídní pohodlí, neváhejte s jejím nákupem. Čím více ochrany dítěti během jízdy autem poskytnete, tím bezpečnější pro něj bude každá cesta.

Zdroj foto: Len44ik / Shutterstock.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...