Domů » Zajímavosti » Jak se vyvarovat nepříjemných situací?

Jak se vyvarovat nepříjemných situací?

0

V dnešním stále hustějším dopravním provozu na našich komunikacích hrozí každému účastníkovi  riziko dopravní nehody. Nečekaná škoda na vašem vozidle však může vzniknout i z celé řady jiných příčin, než jen při běžném provozu. Kromě škody vzniklé vlastní vinou jde o vandalismus, přírodní živly, odcizení vozidla a další pohromy.

Jak se vyvarovat nepříjemných situací?

Všechna tato rizika by každý rozumný motorista měl předvídat, aby ho pak nezaskočila vysoká cena za opravu. Zákonnou povinností každého majitele či provozovatele motorového vozidla je povinné ručení, které však neřeší škody vzniklé havarií z vlastní viny řidiče, vandalismem, krádeží vozidla nebo přírodní pohromou.

K čemu je dobré havarijní pojištění

Lze konstatovat, že tam, kde končí povinné ručení, nastupuje havarijní pojištění. Pouze nerozumný a nepoučitelný řidič se spoléhá na náhodu a do dnešního provozu se vydá bez jistoty, kterou mu havarijní pojištění zajišťuje. V případě sjednání havarijního pojištění se nemusíte obávat případných nečekaných výdajů, které byste museli zaplatit za opravu svého auta poškozeného vandalem nebo v důsledku přírodních kalamit.

Nikdy nelze vyloučit, že právě na váš vůz nespadne při silném větru strom či větev, lak bude poškozen kroupami, nebo nestačíte se svým autem přeparkovat v případě náhlé povodně. Zrovna tak budete mít v případě havarijního pojištění jistotu, že vám pojišťovna uhradí zůstatkovou cenu auta, které vám bude odcizeno. Bez havarijního pojištění byste nedostali od nikoho vůbec nic, jelikož vypátrat zloděje či vandala by se rovnalo téměř zázraku.

Kde pojištění uzavřít?

Při úvaze o havarijním pojištění se můžete rozhodnout mezi několika variantami. Každá pojišťovna nabízí jednak jiné podmínky, a jednak různé kombinace rizik. Buď můžete uzavřít komplexní pojištění na všechna rizika, nebo zvolit kombinaci havárie + přírodní živel, odcizení + živel atd.

Rozhodování vám může velice usnadnit portál Úspory.cz, kde máte možnost porovnat podmínky a vybrat si rizika, o nichž se domníváte, že vás mohou nejreálněji potkat. Díky tomuto portálu můžete získat komplexní ochranu a pojištění svého vozidla již za minimální částky a ušetřit tak ve výsledku nemalé peníze.

Foto: auto.idnes.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články