Domů » Zajímavosti » Jak vybrat nejvýhodnější povinné ručení?

Jak vybrat nejvýhodnější povinné ručení?

0

Jestliže vlastníte automobil nebo jakékoliv jiné motorové vozidlo, máte ze zákona povinnost sjednat si povinné ručení, kterému se jinak také říká pojištění odpovědnosti z provozu motorových vozidel. Pokud jste si koupili automobil teprve před pár dny, musíte ho na sebe nejprve přepsat a až poté můžete začít řešit výběr povinného ručení. Pokud se k přepisu auta nemůže kupující nebo prodávající z nějakého důvodu dostavit, dobře vám v tuto chvíli poslouží plná moc na přepis auta. Díky ní prodávajícího nebo kupujícího může zastoupit jiná osoba, která ale musí být způsobilá k právním úkonům.

Jak vybrat nejvýhodnější povinné ručení?

Na našem trhu se setkáte s celou řadou nabídek na pojištění motorových vozidel. Každá z nich může vypadat lákavě, proto je na první pohled těžké se v nich zorientovat a vybrat si jen jednu. Při výběru povinného ručení hraje velkou roli řada faktorů, které zahrnují nejen jeho cenu a výši limitů škod, ale také nabídku dalších možných připojištění, které jsou k povinnému ručení k dispozici. Těmito faktory se musíte při jeho výběru řídit, abyste si vybrali takový produkt, který vám bude maximálně vyhovovat a v případě, že zaviníte autonehodu, vám pomůže tento malér vyřešit.

Využijte online srovnávač

Důležité je, abyste nesáhli po první nabídce, kterou dostanete. Ta totiž může, ale také nemusí být tou nejlepší. Velkou výhodou, kterou v dnešní době máte, je využití online srovnávačů povinného ručení, díky kterým si můžete nabídky od různých poskytovatelů pohodlně porovnat z vašeho domova prostřednictvím počítače. Pak už se jen rozhodnete pro tu, která dopadla v online srovnávači nejlépe. Pro správné srovnání nabídek je nutné, abyste do srovnávače zadali základní informace o motorovém vozidle, které naleznete ve velkém nebo malém technickém průkazu. Neméně důležité jsou také údaje vlastníka vozu.

Jaké jsou možnosti připojištění?

V rámci pojištění motorového vozidla jsou některá připojištění zdarma. Při posuzování výhodnosti povinného ručení se tedy zaměřte i na to, které připojištění vám poskytovatelé nabídnou, jelikož jsou u každé společnosti možnosti trochu odlišné. Každá společnost sice nabízí asistenční služby, které jsou při řešení dopravních nehod také důležité, ale jejich rozsah je různý. Důležité je, aby vám asistenční služby poskytovaly podporu po telefonu 24 hodin denně a v případě, že bude potřeba váš vůz odtáhnout, vám poskytly náhradní vozidlo, abyste se mohli pohodlně a hlavně bezpečně dopravit domů.Platné povinné ručení není jedinou povinností, která se na vás jakožto majitel vozu vztahuje. Mimo to musíte mít v pořádku také povinnou výbavu auta, která zahrnuje sadu pro výměnu kola, rezervní kolo, výstražný trojúhelník, reflexní vestu a autolékárničku. Policisté totiž mohou při běžné dopravní kontrole zkontrolovat, zda všechny tyto věci máte, a v případě, že vám bude ve výbavě něco chybět, dostanete pokutu, která se může vyšplhat do výše až dvou tisíc korun.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články