Domů » Zajímavosti » Jak vybrat pojištění a asistenční služby na cesty?

Jak vybrat pojištění a asistenční služby na cesty?

0

Nástup zimy neznamená, že zůstaneme zavření doma, naopak. Zasněžené stromy, cesty a vrcholky hor přímo vybízí k tomu, abychom se vydali na nějaký ten výlet. Někdo pojede vstříc sněhu, jiný se raději vydá za teplem, protože mu zima nedělá dobře a chce se ohřát. Ať tak či tak, nikam se nevydávejte bez cestovního pojištění a asistenčních služeb.

Jak vybrat pojištění a asistenční služby na cesty?

Cestování autem má své výhody

Ještě docela nedávno jsme dávali přednost cestování letadlem, dneska je situace maličko jiná. Na cesty se často vydáváme autem, protože to má své výhody a kouzlo. Pokud nás cestuje víc, cena letenek může vyšplhat docela vysoko, takže když si rozdělíme náklady na benzín, může pro nás cesta autem být výhodnější. Hlavním benefitem cestování autem ale je skutečnost, že se můžeme kochat okolní krajinou a zastavit si pokaždé, kdy to potřebujeme. Navíc se k cestě můžeme odhodlat spontánně, bez plánování.

Na hory i za mořem jedině s cestovním pojištěním

Cestovní pojištění bychom neměli podceňovat, i během výprav nám hrozí celá řada nepříjemností. Základem cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh, díky kterému se můžete nechat ošetřit nejen ve státním zařízení, ale i v tom soukromém, navíc vám pojišťovna uhradí náklady na léčbu. Přesně z toho důvodu je důležité nespoléhat jen na evropský průkaz pojištění, ten totiž platí jen v privátních zařízení, a i tam můžete doplatit nemalý peníz za nejrůznější úkony. Kryje totiž jen základní a nezbytné ošetření.

U pojištění léčebných výloh si ale dobře nastavte pojistné limity, ať pojišťovna skutečně kryje vše. Pro letní cesty k moři chtějte minimálně limit ve výši 3 miliony korun, na cestě do exotických koutů světa nebo na zimní dovolenou se s touto částkou ale nespokojte. Minimem je 5 milionů korun, lepší jsou ale vyšší limity.

Víte, že v rámci cestovního pojištění si můžete sjednat i další připojištění? Mezi nimi:

  • Asistenční služby, které jsou součástí pojištění, zásadní ale je, v jakém rozsahu.
  • Další důležitou součástí pojištění na cesty je pojištění odpovědnosti pro případ, že během dovolené někomu jinému způsobíte újmu na zdraví nebo majetku.
  • Úrazové pojištění pro případ, že se vám během dovolené stane úraz, který budete léčit ještě doma. Za každý den léčby dostanete denní odškodné.

Víte, že cestovní pojištění si můžete sjednat i online, třeba díky https://www.klik.cz/cestovni-pojisteni/? Takové pojištění vznikne zaplacením pojistného, takže si ho můžete sjednat i na poslední chvíli. Důležité je, aby bylo pojistné zaplacené před započetím vaší cesty.

kouř

Vhod přijdou i asistenční služby

Asistenční služby bývají součástí cestovního pojištění, většinou ale jde jen o základní variantu, která nezahrnuje vše, co bychom mohli potřebovat. Přitom bychom je měli volat pokaždé, kdy se nám něco přihodí. Než si tak pojištění uzavřete, určitě si prostudujte pojistné podmínky a zjistěte, na co máte v rámci asistence nárok. Pokud vám to nevyhovuje, sjednejte si rozšířené asistenční služby.

Víte, že hlavním účelem asistenčních služeb je v zahraničí podání pomocné ruky v případě nehody či jiných potíží s vozidlem, ale i pomoc vám? Přítel na telefonu vám může pomoci s komunikací v cizím jazyce, pomůže vyhledat nejbližší zdravotnické zařízení, se kterým má pojišťovna smlouvu, i náhradní ubytování nebo odtah. Za rozšířené asistenční služby si pojišťovny účtují příplatek, který se ale vyplatí. Nejenže vám pojišťovna pomůže, ale v lepším případě také všechno zaplatí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články