Domů » Zajímavosti » Jak vybrat střešní box na dovolenou? Využijete ho v létě i v zimě

Jak vybrat střešní box na dovolenou? Využijete ho v létě i v zimě

0

Zakoupení střešního boxu na auto je výborný způsob, jak výrazně zvětšit zavazadlový prostor, jímž disponuje vaše auto. S moderními boxy se snadno a pohodlně manipuluje, což vám usnadní nakládání potřeb na letní dovolenou nebo lyží na dovolenou zimní. Přesunutí nákladu na střechu navíc uvolní místo v autě a vy na dovolenou nepojedete naložení až po střechu. 

Jak vybrat střešní box na dovolenou? Využijete ho v létě i v zimě

Jsou univerzální a využijete je téměř vždy

Takový správně vybraný box poslouží během celého roku. V létě s ním můžete cestovat na chatu, k moři či při převozu dětí na letní tábor. V zimě do dostatečně velkého boxu uschováte lyže a běžky, tudíž vám nebudou dělat nepořádek v autě. Vy už tak kvůli velikosti auta a bezpečnosti nebudete muset dělat kompromisy, ale naložíte vše, co potřebujete.

střešní box

Střešní box Thule Motion XT XL lesklý stříbrný

Všechny rakve na auto jsou kvůli bezpečnosti vybaveny zámkem, který váš majetek ochrání před zloději i před nechtěným otevřením. Zámek také zabraňuje přístupu k upevnění boxu ke střešnímu nosiči, tudíž ho nikdo nemůže bez klíče sundat. Na výběr jsou také různé tvary boxů. Pokud vedle něj budete na střešním nosiči převážet jízdní kola, tak sáhněte po nějakém úzkém. Podlouhlé nosiče jsou zase výbornou volbou pro uschování lyží či rybářského vybavení. 

Jak velký střešní box potřebujete?

Abyste dosáhli maximální univerzálnosti zakoupeného boxu, tak se musíte důkladně zamyslet nad potřebnou velikostí. Potřebujete v něm převážet lyže nebo kočárek? Tyto požadavky se musí sejít s možnostmi, kterými disponuje váš vůz. Box totiž musí na střeše sedět tak, aby příliš nepřesahoval vepředu ani vzadu. V opačném případě by se vám zhoršil výhled přes přední sklo, nebo by se omezilo otevírání pátých dveří. Jak zajistit, aby se do boxu vešlo vše, co si máte v plánu vzít? Pokud je v tabulce uveden pouze vnější rozměr, tak si od něj odečtěte tak 8 až 10 centimetrů, čímž získáte přibližný vnitřní rozměr. Případně se neváhejte u prodejce ujistit pro přesné rozměry.

Jak těžké je otevřít střešní box?

Dá se říct, že kdyby to bylo ještě o kousíček jednodušší, tak byste nemuseli dělat vůbec nic. Kvůli snadnému vykládání i nakládání vašich věcí jsou víka boxů podepřeny vzpěrami. Ty jsou podle modelu plynové nebo mechanické. Fungují stejně jako to znáte u pátých dveří automobilu. Dokáží převzít celou váhu víka a udrží ho otevřené. Nepříjemné držení víka jednou rukou během nakládání předmětů do boxu je tedy minulostí.

 

Vybírejte i podle velikosti vašeho vozu

Střešní boxy můžete využít u každého automobilu, jelikož nabídka je dnes široká a pro každý vůz najdete vhodný kousek. Podmínkou ale je, aby vzdálenost příčníků byla minimálně 50 centimetrů. Při výběru velikosti boxu se tedy řiďte nejen vašimi potřebami, ale také velikostí vozu. Ani tak se u některých automobilů někdy nevyhnete omezení při otevírání pátých dveří.

Co znamená objem střešního boxu?

Zde hodně záleží na výrobci střešního boxu. U některých modelů se můžete setkat až s neuvěřitelně velkým objemem, od kterého po odečtení 10 % získáte využitelný prostor boxu. Jejich celkový objem se liší podle využití a velikostí je dnes v nabídce spousta. Střešní box na dovolenou pro čtyřčlennou rodinu je ideální ve velikosti kolem 420 litrů, ale na camping nebo delší pobyt v přírodě se vám bude hodit i rakev na auto o objemu 650 litrů. Během občasného převážení malých zavazadel vám může stačit i box o velikosti do 270 litrů.

Speciální tašky do boxu

Pokud jste fanoušky pořádku a organizace, tak vás určitě zaujmou tašky do střešních boxů. Co se nevleze do kufru, to můžete uschovat do pevných tašek, které jsou krásně kompatibilní s boxem. Značka Thule šla ještě dál. Podařilo se jí spojit odolnou tašku do střešního boxu se sportovní taškou. Je tedy ideální volbou pro přenášení sportovního vybavení či jiných věcí na krátkých přesunech. Můžete ji pomocí popruhu nosit přes rameno nebo z ní udělat batoh s nastavitelnými ramenními popruhy.

taška thule

Taška Thule GoPack Duffel 8002

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články