Domů » Zajímavosti » Jak zvolit nejvýhodnější povinné ručení

Jak zvolit nejvýhodnější povinné ručení

1

Každoroční strašák peněženek všech motoristů. Tak se dá jednoduše charakterizovat jedno ze čtyř povinných pojištění, které všem majitelům registrovaného automobilu na území České republiky. Řeč je samozřejmě o povinném ručení.

Jak zvolit nejvýhodnější povinné ručení

Pokud tuto problematiku pečlivě sledujete, jistě jste zaznamenali nárůst cen povinného ručení, takřka u všech českých pojišťoven, poskytující tuto službu. Koho se ale toto zdražení dotkne nejvíce a proč ke zdražení vůbec dochází?

Proč si připlatíme?

Nikoho asi nepřekvapí fakt, že hlouběji do kapsy budou muset především řidiči, kteří patří do tak zvané rizikové skupiny. Tím máme na mysli především motoristy, kteří mají na svém kontě již několik autonehod. Další rizikovou skupinu tvoří především mladí a nevyježdění řidiči a řidičky. Bohužel si v příštím roce připlatí i vzorní a zkušení řidiči. V posledních letech totiž značně narostly náklady pojišťoven na řešení především zdravotních problémů klientů způsobené při autonehodách.

Všechny pojišťovny tak byly donuceny k radikálním krokům. Tím je samozřejmě nevyhnutelné zdražování produktů a nabízených služeb. Není tak divu, že mnoho motoristů uvažuje o změně své pojišťovny. Bohužel, většinou není výpověď povinného ručení u vaší současné pojišťovny snadnou záležitostí.

Jak se ale rozhodnout?

Pokud se vám smlouvu podaří rozvázat, nabízí se vám nepřeberné množství nabídek. Povinné ručení motorových vozidel nabízí v České republice v současné době třináct pojišťovacích subjektů. Samozřejmě každý z nich nabízí jiné ceny, rozdílné krytí, různé bonusy a podobně.

Pro běžného smrtelníka je tak nejvýhodnější použít srovnávač. Do něj stačí vyplnit několik základních informací, jako jsou: Typ vozidla, výkon, typ užití, orientační cena vozidla, věk pojistníka apod. Systém pak za vás odvede složitou výpočtovou práci. Poté vám předloží kompletní seznam nabídek včetně cen za pojištění konkrétního vozidla.

Během několika minut má tak člověk před sebou hmatatelné podklady, dle kterých se může rozhodnout pro zvolení co nejvýhodnějšího povinného ručení.

Zdroj fotografie: Wikipedia.cz

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články