Domů » Zajímavosti » Jaká bude budoucnost tahačů? Možná známe odpověď

Jaká bude budoucnost tahačů? Možná známe odpověď

0
Jaká bude budoucnost tahačů? Možná známe odpověď

Koncepty tahačů budoucnosti, se znakem Audi

Audi je stejně jako Mercedes-Benz známý především pro stavbu luxusních a výkonných vozů. Na rozdíl od Audi, se Mercedes-Benz věnuje i stavbě užitkových strojů včetně velkých tahačů. To se, alespoň pro virtuální svět, rozhodli napravit dva designeři jménem Artem Smirnov a Vladimír Panchenko, kteří se zasloužili o dvě designové studie tahačů Audi.

 

 Jeden autonomní, druhý stíhací

První z nich je navržen jako autonomní tahač na elektrický pohon. Za hranatým designem s prosklenou čelní plochu obřích rozměrů stojí Američan Artem Smirnov, který dodává, že ačkoli se to na první pohled nezdá, i jeho hranatý design disponuje několika aerodynamickými prvky, které snižují odpor vzduchu.

 

 

Druhý koncept je rovněž poháněný elektřinou, v porovnání s prvním ovšem vypadá o mnoho dramatičtěji a připomíná závodní monopost Formule 1 nebo LMP, zkřížený se silným tahačem. Podobnost se závodními speciály vidíme zejména ve vrchní části, kde namísto tradiční kabiny pro řidiče, vidíme dva otevřené kokpity. Dojem z atraktivnosti vozu jen doplňuje řidič a spolujezdec v přilbách a uniformách, připomínající ty, ve kterých plní své bojové úkoly piloti nadzvukových stíhacích letounů.

 

 

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Dopravní předpisy a pravidla v Dánsku

Dopravní předpisy a pravidla v Dánsku

0
Míříte na dovolenou do Dánska? Víme, na co si dát na silnicích pozor. Seznamte se s rychlostními limity, dálničními poplatky, sazbami za pokuty či tolerancí...