Domů » Zajímavosti » Jaká bude budoucnost tahačů? Možná známe odpověď

Jaká bude budoucnost tahačů? Možná známe odpověď

0

Audi je stejně jako Mercedes-Benz známý především pro stavbu luxusních a výkonných vozů. Na rozdíl od Audi, se Mercedes-Benz věnuje i stavbě užitkových strojů včetně velkých tahačů. To se, alespoň pro virtuální svět, rozhodli napravit dva designeři jménem Artem Smirnov a Vladimír Panchenko, kteří se zasloužili o dvě designové studie tahačů Audi.

Jaká bude budoucnost tahačů? Možná známe odpověď

 

 Jeden autonomní, druhý stíhací

První z nich je navržen jako autonomní tahač na elektrický pohon. Za hranatým designem s prosklenou čelní plochu obřích rozměrů stojí Američan Artem Smirnov, který dodává, že ačkoli se to na první pohled nezdá, i jeho hranatý design disponuje několika aerodynamickými prvky, které snižují odpor vzduchu.

 

 

Druhý koncept je rovněž poháněný elektřinou, v porovnání s prvním ovšem vypadá o mnoho dramatičtěji a připomíná závodní monopost Formule 1 nebo LMP, zkřížený se silným tahačem. Podobnost se závodními speciály vidíme zejména ve vrchní části, kde namísto tradiční kabiny pro řidiče, vidíme dva otevřené kokpity. Dojem z atraktivnosti vozu jen doplňuje řidič a spolujezdec v přilbách a uniformách, připomínající ty, ve kterých plní své bojové úkoly piloti nadzvukových stíhacích letounů.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články