Domů » Zajímavosti » Jaké barvy mají u Čechů úspěch?

Jaké barvy mají u Čechů úspěch?

0

Mnozí z vás možná auta vybíráte podle motorizace nebo výbavy, ale všichni se alespoň na chvilku vždy zamyslíme nad barvu. Lak auta tak trošku reprezentuje i nás. Vozům jaké barvy se na našem trhu daří nejvíce? A jak je tomu v případě vozů Škoda?

Jaké barvy mají u Čechů úspěch?

Je to otázka módy

Barva auta se dá označit za módní věc. To znamená, že se s postupem času mění. Některé oblíbené barvy generací minulých bychom si dnes na auto za žádnou cenu nedali. Třeba v sedmdesátých letech minulého století byly v módě hnědé vozy. Během devadesátek to byla naopak barva zelená. V dnešní době je na vrcholu žebříčku nejoblíbenějších barev bílá. Je to čistá barva, která neoslní ani neurazí.

U Škody vede černá

U mladoboleslavské automobilky ale přijdete na to, že ona bílá je až třetí nejoblíbenější barvou. Na prvním místě je podle prodeje odstín černé s perleťovým efektem, jež má označení Magic. Na druhém místě je klasická šedá metalíza Quartz. Nemyslete si ale, že by bílá oblíbená nebyla. Skončila tedy na místě třetím a do Top 5 se dostal ještě jeden odstín bílé. Nazývá se metalíza Moon. Na čtvrtém místě je stříbrná metalíza Brilliant.

Nijak s barvami nedivočíme

Jak je na tom ona speciální modrá metalíza Race? Skončila až na šestém místě, což svědčí o tom, že zákazníci Škody mají spíše konzervativní charakter. Přeci jen barvy z Top 5 vydáváme dnes a denně. Jako by ani Škodovka jiné nenabízela. Můžeme si také doplnit, že na devátém místě skončila červenou barvou Corrida, jež je následována desátou barvou modrou s názvem Ocean.

Až pětina Superbů je v černé

Při pohledu napříč prodávanými modely zjistíme, že si některé barvy vedou tak dobře jen kvůli určitým modelů. Hlavně černá barva Magic je velice oblíbená a Superbu a Octavie. Je na 19% vyrobených vozů. U Fabie se na pětině prodaných vozů nachází bílá barva Candy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články