Domů » Zajímavosti » Jaké barvy mají u Čechů úspěch?

Jaké barvy mají u Čechů úspěch?

0
Jaké barvy mají u Čechů úspěch?

Mnozí z vás možná auta vybíráte podle motorizace nebo výbavy, ale všichni se alespoň na chvilku vždy zamyslíme nad barvu. Lak auta tak trošku reprezentuje i nás. Vozům jaké barvy se na našem trhu daří nejvíce? A jak je tomu v případě vozů Škoda?

Je to otázka módy

Barva auta se dá označit za módní věc. To znamená, že se s postupem času mění. Některé oblíbené barvy generací minulých bychom si dnes na auto za žádnou cenu nedali. Třeba v sedmdesátých letech minulého století byly v módě hnědé vozy. Během devadesátek to byla naopak barva zelená. V dnešní době je na vrcholu žebříčku nejoblíbenějších barev bílá. Je to čistá barva, která neoslní ani neurazí.

U Škody vede černá

U mladoboleslavské automobilky ale přijdete na to, že ona bílá je až třetí nejoblíbenější barvou. Na prvním místě je podle prodeje odstín černé s perleťovým efektem, jež má označení Magic. Na druhém místě je klasická šedá metalíza Quartz. Nemyslete si ale, že by bílá oblíbená nebyla. Skončila tedy na místě třetím a do Top 5 se dostal ještě jeden odstín bílé. Nazývá se metalíza Moon. Na čtvrtém místě je stříbrná metalíza Brilliant.

Nijak s barvami nedivočíme

Jak je na tom ona speciální modrá metalíza Race? Skončila až na šestém místě, což svědčí o tom, že zákazníci Škody mají spíše konzervativní charakter. Přeci jen barvy z Top 5 vydáváme dnes a denně. Jako by ani Škodovka jiné nenabízela. Můžeme si také doplnit, že na devátém místě skončila červenou barvou Corrida, jež je následována desátou barvou modrou s názvem Ocean.

Až pětina Superbů je v černé

Při pohledu napříč prodávanými modely zjistíme, že si některé barvy vedou tak dobře jen kvůli určitým modelů. Hlavně černá barva Magic je velice oblíbená a Superbu a Octavie. Je na 19% vyrobených vozů. U Fabie se na pětině prodaných vozů nachází bílá barva Candy.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...