Domů » Autonovinky » Japonská automobilka Nissan posiluje svůj vliv ve firmě Renault

Japonská automobilka Nissan posiluje svůj vliv ve firmě Renault

0
Japonská automobilka Nissan posiluje svůj vliv ve firmě Renault

Nissanu se daří, Renault překonal již sedminásobně

O tom, že se v poslední době druhé největší japonské automobilce daří, není pochyb. Nissan dokonce dokázal svůj čistý zisk za druhé čtvrtletí navýšit o celých třicet šest procent na 178,50 miliardy jenů (zhruba 36,4 miliardy Kč).

Tento nárůst má na svědomí hlavně zvýšená poptávka po japonských automobilech v oblasti Severní Ameriky a Evropy.

Po takovém nebývalém nárůstu zisku je přirozené, že automobilka nyní hledá místa, kde by se dalo vhodně investovat. To již analytičtí pracovníci Nissanu nalezli a pro mnohé se bude jednat o překvapivé rozhodnutí.

Nissan odkupuje část Reanultu

Podle posledních zpráv agentury Reuters se zdá, že Nissan se chystá odkoupit část akcií francouzského Renaultu. To, že Nissan a Renaoult v posledních několika letech intenzivně spolupracují na vývoji nových automobilů, je obecně známý fakt. Jen málokdo ale ví, že Renault je vlastníkem čtyřiceti pěti procent všech akcií Nissanu. Přitom Nissan vlastní pouze patnácti procentní podíl v Renaultu. Většinovým akcionářem Renaultu je v současné době francouzská vláda. A ta má tak značný podíl i na rozhodování co se Nissanu týče. To je hlavní důvod, proč by Japonci získali v Renaultu, který má v poslední době až sedmkrát menší zisk než Nissan, další podíly.

Použitý zdroj: Le Monde.fr, nissanusa.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...