Domů » Zajímavosti » Jaké připravit jídlo na cesty? S námi hlad mít nebudete!

Jaké připravit jídlo na cesty? S námi hlad mít nebudete!

0

Výlet autem už je za dveřmi a vy jste byli pověření jako hlavní svačinář? Na fast foody po cestě raději nespoléhejte. Řidič by se neměl zaplácnout tučným jídlem, a potom cestu odřídit v útlumu kvůli plnému břichu. Máme pro vás tipy na zdravé svačinky a hlavní jídlo, které se snadno připravuje a tráví, ale zároveň se po něm zapráší.

Jaké připravit jídlo na cesty? S námi hlad mít nebudete!

Menší svačinky dobijí energii

Ať už jedete jen po ČR, nebo se s autem chystáte na cestu do Chorvatska, měli byste se vybavit větším množstvím malých „snacků“, kterými zaženete menší hlad a zároveň s nimi dobijete energii. Při cestě do Itálie se nám osvědčily zejména následující svačinky:

  • Ořechy a semínka: Občas je fajn si jen tak zachroupat. Pořiďte si zásobu nesolených a nepražených ořechů či semínek v naturální podobě. Obojí je skvělým zdrojem zdravých tuků a proteinů, které vás zasytí na dlouhou dobu. Pozor na to, abyste to nepřehnali. Jsou poměrně kalorické, a tak se o pytlík podělte se spolujezdcem. Ať vám není těžko.
  • Sušené ovoce: Sušené ovoce vám dodá rychlou energii v případě, že jste v odpoledním útlumu. Obsahuje totiž velké množství cukru, ale i vitamínů a minerálů. Jako rychlá vzpruha fungují skvěle zejména rozinky a sušené fíky, můžete ale zkusit i sušené banány, datle, švestky či meruňky. Oproti čerstvému ovoci mají jednu velkou výhodu, a to tu, že se vám nerozmačkají.
  • Ovesné a cereální tyčinky: Jako rychlá pomoc v nouzi jsou dobré i müsli tyčinky a flapjacky z ovsa. Obsahují většinou právě ořechy, sušené plody, ale i med a další zdravé věci. Dodají vám rychlou energii a zaženou kručení v žaludku, než tam pošlete něco plnohodnotného.
  • Proteinové tyčinky: Podobně jako cereální tyčinky, i ty proteinové obsahují samé dobré živiny. Většinou však mají menší podíl cukrů a větší proteinů, takže žaludek uspokojí na delší dobu. Obzvlášť pokud si koupíte velké balení.
  • Sušené maso: Sušené maso je samý protein a žádný cukr. Můžete je zařadit v pozdních hodinách, kdy se už nechcete cpát ničím tučným nebo sladkým.
jídlo na cesty autem

Obložené pečivo zažene hlad

Někdo jako svačinu preferuje obložený chleba, rohlík či housku. Pokud chcete, aby vás sandwich zasytil na delší dobu, namažte ho tvarohovou pomazánkou a naplňte tučnějším sýrem nebo masem, případně plátky uzeného tofu.

Burrito je super cestovní oběd i večeře

Burrito už je plnohodnotné jídlo se vším všudy, které si můžete se zbytkem posádky sníst pěkně v klidu na odpočívadle. Burrita jsou na cestování perfektní. Jsou plná těch správných věcí, které každému chutnají. A navíc si nemusíte dělat starosti s příborem.

Uděláte si je z kukuřičných tortill, masa (pro vegetariány nebo vegany lze použít tofu či seitan), rýže, fazolí, nastrouhaného sýra, omáčky a bylinek. Jako omáčku doporučujeme raději něco, co vydrží delší dobu mimo lednici. Se zakysanou smetanou by mohl být problém, proto zkuste třeba rajčatovou salsu nebo guacamole.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články