Domů » Zajímavosti » Kam na výlet: muzeum amerických veteránů

Kam na výlet: muzeum amerických veteránů

0

O prázdninách můžete vyrazit na výlet do jižních Čech – kromě rybníků se tady najde i něco pro automobilové fanoušky. Na jindřichohradecku, v Nové Bystřici bylo otevřeno Muzeum amerických veteránů.

Kam na výlet: muzeum amerických veteránů

Bývalá textilka hostí padesát historických automobilů, z nichž nejstarší pochází z roku 1912 a je jím Ford T.

Celý nápad vznikl v hlavě sběratele Pavla Janouše z Nové Bystřice, který navrhl starostovi, že by mohli pro jeho sbírku najít prostor a přilákat tak turisty. Během necelých čtyř let vzniklo díky pomoci místního úřadu v bývalé textilní továrně muzeum s unikátními automobily, zejména z Ameriky.

Zpátky do budoucnosti už na podzim

Expozice svým návštěvníkům přibližuje vlastně historii automobilismu – nejstarší, už zmíněný, Ford T má 103 let, nejmladším vůz je naopak kultovní DeLorean z filmu Návrat do budoucnosti – který se odehrává na podzim 2015.

Legendy v bývalé textilce

Na výstavě uvidíte spoustu aut ze 20. a 30. let, ale zastoupena jsou i ostatní desetiletí. Automobily nejsou jen nudně vyskládané, uvidíte je v prostředí, ve kterém se pohybovaly nebo dokonce vznikaly.

V areálu bývalé textilky najdete i sál věnovaný legendárním automobilům. Vedle sebe tu tak stojí Citroen DS filmového Fantomase, luxusní Rolls-Royce, auto, kterým jezdili na oběd z natáčení Laurel a Hardy či česká legenda Škoda 130 RS.

Majitel sbírky zná i příběhy všech vozů, které vystavuje, a ochotně se o ně dělí s návštěvníky muzea. Sbírka vystavených vozů se bude postupně rozrůstat.

foto: muzeumveteranu.cz

Previous article Chrysler slaví 90. výročí
Next article Ferrari Dino: legenda se vrací
Nadšenec do všeho, co jen trochu smrdí benzínem. Zároveň také spoluzakladatel magazínu Autotrip.cz. Nejvíce ho baví auta, "se kterými si člověk může více hrát a cítí odezvu při každém manévru". Nejčastěji pro vás Marek připravuje různé návody, postupy a informační články.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články