Kdepak Snowman, na scénu přichází Kodiaq!

0
3084

První sedmimístná Škoda

O tom, že naše tuzemská automobilka Škoda chystá velké, sedmimístné SUV, které se bude snažit konkurovat velkým hráčům od Audi, BMW a Mercedesu ví naprosto každý automobilový fanoušek. A stejně tak i celý automobilový svět počítá s tím, že toto SUV ponese název Snowman. Ale chyba lávky. Vše bude nakonec úplně jinak.

Žádný Snowman

O jméně Snowman prakticky nikdo na světě nepochyboval. Skvěle totiž navazuje na Yetiho, který je v současnosti jediným SUV v portfoliu Škody. Nedávno se začalo hovořit o možném jméně Polar. Ale informace, se kterou přišel německý magazín AutoBild všem doslova vyrazila dech.

Podle interních informací přímo z české automobilky ponese budoucí novinka jméno po medvědu kodiakovi.

Kodiak je společně s medvědem ledním největším druhem medvěda na naší planetě. Je tak očividné, že Škoda si rozhodně neklade malé cíle.

„K“ není jako „Q“

A i když se to zdá zcela jednoznačné, musíme si povědět jak se bude jméno nového vozu psát. Škodovka se totiž snaží být originální a vůz nepojmenuje jednoduše Kodiak, nýbrž Kodiaq. A důvod? Ten je zcela prostý. Práva pro využívání slova kodiak vlastní téměř stovky různých firem a společností. Ale jen jediná společnost na světě vlastní práva k používání slova Kodiaq. Ano, hádáte správně. Tou společností je „zcela náhodou“ Škoda Auto.

Na slavnostní odhalení Kodiaqa se můžeme těšit již tento rok. Původně se měl představit na březnovém autosalonu v Ženevě. Nyní to ale vypadá, že si budeme muset počkat na pařížskou autoshow.

Škoda jako základ pro své SUV využije shodný základ, jako nová generace Volkswagenu Tiguan. Ten by mělo ale české SUV zcela zastínit. Tím nemyslíme pouze co se rozměrů týče. Vždyť Kodiaq se chystá na souboj vyzvat takové kapacity jako Audi Q5, BMW X3 a Mercedes GLE.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte váš komentář
Vaše jméno