Domů » Autonovinky » Škoda SUV 2016 – první uniklé fotky

Škoda SUV 2016 – první uniklé fotky

0
Škoda SUV 2016 – první uniklé fotky

Škoda SUV 2016: maskovaný sněhulák

To, že škodovka v roce 2016 chystá představení nového SUV, je všeobecně známo. Jeho kódové jméno je Snowman neboli sněhulák, ale rozhodně se tak jmenovat nebude, to je jasné už teď. Podle zdrojů z automobilky se zatím označuje jako “A-plus SUV”, ale to samozřejmě také nemůže být definitivní jméno.

A poté, co špióni vyfotili v některé ze severských zemí jakoby nic se projíždějící trochu zvláštní škodovku, jsou jasné i další věci. Auto bylo maskované za Yetiho, ale znalec se nenechá nachytat – auto je delší a jinak tvarované a po důkladnějším prozkoumání je jasné, že se jako Yeti pouze tváří.

Nové SUV bude postaveno na podvozku MQB, stejně jako VW Tiguan XL,  a bude mít tedy asi 4,6 m na délku, což je o cca 40 cm víc než má Yeti. Běžně se bude nabízet s pěti sedadly, ale bude možno zvolit i sedmisedadlovou verzi, přídavná sedadla budou však vhodná spíše pro děti nebo menší dospělé. V základu se bude prodávat vůz s pohonem předních kol, připlatit si však bude možno i za pohon všech čtyř kol. Vyrábět se má tenhle model v Kvasinách.

Co se týká cílového publika, nové SUV od škodovky se bude snažit na trhu zaútočit přímo na Kiu Sorento a Hyundai Santa Fe, ale mělo by být levnější než konkurence. Podle předběžných propočtů by ani tohle nejnovější velké auto od škodovky nemělo přesáhnout nejvyšší cenovou hladinu exkluzivního modelu, kterou nastavil Superb. Od Superba si kromě ceny půjčí i motory – zůstane však zřejmě u čtyřválcových s turbem, předběžně se určitě počítá se třemi naftovými motory s výkonem 125 až 220 koní, a je možné, že vznikne i hybridní pohon. V plánu je, že se nové SUV bude se chovat jako skutečný offroad, podobně jako jeho koncernový sourozenec VW Touareg, což by byla určitě skvělá zpráva.

Zdroj: autoexpress.co.uk

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...