Domů » Autonovinky » Kia Ceed nechce zůstat pozadu. Přijde jako hybrid

Kia Ceed nechce zůstat pozadu. Přijde jako hybrid

0

Stále přísnější a přísnější normy v Evropské unii dohánějí automobilky k nejrůznějším řešením. Některé zmenšují objemy motorů na minimum, jiné se vydávají cestou elektřiny. Touto druhou, řekněme modernější, cestou se vydala i korejská Kia. Jako výsledek tady máme plug-in hybridní verzi vozu Kia Ceed. Chystá se také mild-hybrid, který přijde v blízké budoucnosti.

Kia Ceed nechce zůstat pozadu. Přijde jako hybrid

Verze combi je dobrá volba

S touto novinkou Kia přišla u svého druhého nejprodávanějšího modelu, tudíž má výbornou šanci na úspěšný prodej. Plug-in hybrid se začne prodávat někdy ve druhé polovině roku 2020. Ve stejnou dobu by se měl dostat i na český trh. Jako první přijde verze combi. Skloubí tak dohromady ekologické řešení pohonu a praktičnost kombíku, což by mělo mnoho zákazníků ocenit. Dle prodejních výsledků této verze se rozhodne, jestli přijdou další karosářské verze.

Co tedy bude nový vůz Kia Ceed pohánět?

Tento kompaktní hybrid bude vybaven benzínovým čtyřválcem. Jedná se o 1.6 GDI s výkonem 77kW. Klasický motor ale bude doplněn elektromotorem o výkonu 32 kW, jehož baterie budou mít kapacitu 8,4 kWh. Při spolupráci těchto motorů bude kombinovaný výkon 104 kW.

Co dál?

Onen mild-hybrid je stále ve fázi plánování a chystání. Svou techniku dostane pravděpodobně od modelu Sportage. A co to znamená? Vybaven by tak byl 48V palubní síťí. Ta má schopnost ušetřit palivo a napomoci síle motoru. Elektrická síla elektromotoru bude využitelná pro lepší akceleraci a pro prodloužení doby vyřazení spalovacího motoru. To jsou schopnosti velice důležité v případě mild-hybrid pohonu.

Budoucnost si vyžaduje snížení emisí

V budoucnu potřebuje Kia zelektrifikovat 25 až 30% svých modelů. V opačném případě nebudou splňovat limity emisí oxidu uhličitého. Proto můžeme očekávat plug-in variantu modelu Sportage, což je onen první nejprodávanější model v nabídce značky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články