Domů » Zajímavosti » Kolik automobilky na vozech doopravdy vydělávají?

Kolik automobilky na vozech doopravdy vydělávají?

0

Kolik peněz jde doopravdy do kapsy majitelům automobilek? Nad tímhle jste již možná přemýšleli. Auta jsou poměrně drahý artikl, ale jejich výroba zadarmo také nebude.

Kolik automobilky na vozech doopravdy vydělávají?

Ne všichni vydělávají

Podle výsledků je můžeme rozdělit do dvou skupin. Jedna skupina produkuje z každého prodaného kusu zisk a druhá ne. Všichni se snaží vydělávat, ale někteří vracejí velké množství peněz do výzkumu a inovací

Co se z tabulky dozvíme?

V tabulce najdeme několik různých řádků. U každé automobilky zjistíme prodej, obrat, zisk před zdaněním (EBIT), obrat na každé prodané auto, zisk před zdaněním na každé auto a marži. Jak si tedy různé automobilky vedou? Číslo 1 vás nejspíš nepřekvapí.

Malé peníze to nejsou

Největší zisk u jednoho prodaného auta má italská automobilka Ferrari. Za rok prodá pouze 5 00 vozů. Celkový obrat mají 32 882 miliard Kč. Zisk z každého vozu je 1 765 400 Kč. A zbytku automobilového průmyslu svými výsledky utekli. Druhé Porsche má totiž zisk z jednoho vozu „pouze“ 429 400 Kč. Prodali ale celkem 120 tisíc vozů za polovinu roku.

Volkswagen překvapením není. Tesla jde stále do minusu

Nejziskovější je koncern Volkswagen. Za půl roku měli zisk téměř 10 000 000 Euro. A prodali 5,6 milionu vozů, přičemž jim každý vydělal 1 757 Euro. Na opačném konci je automobilka Tesla. Na zisk se totiž ještě nedostali. Na každém prodaném voze mají ztrátu 279 800 Kč. V podobné situaci je i Bentley. Dle automobilky je to zapříčiněno investicemi do elektromobility.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články