Domů » Aktuality » Jaká je pravda o elektromobilech? Hezká není.

Jaká je pravda o elektromobilech? Hezká není.

0

Elektromobily mají spasit svět. To ony zastaví vypouštění emisí do ovzduší a ničení životního prostředí. Postupně vytlačí spalovací automobily a na světě bude krásně? To zní krásně. Možná až moc.

Jaká je pravda o elektromobilech? Hezká není.

Baterie ze vzácných kovů a

Možná jsou tyto auta na baterky obklopeny až moc velkou vlnou optimismu. Už jen ony baterie jsou problém, neboť jejich náplně tvoří vzácné kovy, jež se někde zákonitě musí vytěžit. A musí se nabít elektrickou energií, jejíž výroba také moc čistá není. Je ale pravda, že modernější a šetrnější metody jsou na vzestupu.

Bude ovzduší ještě horší?

A jak je to s emisemi? Na to se podívali vědci z Centra pro Strategie a Mezinárodní studie ve Washingtonu D.C., kde ukázali situaci na Číně. Ta se má během několika let stát elektrickou velmocí.

Zjištěno bylo, že i po nástupu elektromobilů bude situace stejná. Možná i horší. V Číně je totiž 72% elektřiny vyráběno spalováním fosilních paliv. Bude tedy méně emisí z aut, ale více emisí z elektráren. A do toho můžeme započítat i dopad, jenž výroba elektromobilů na životní prostředí má. A klasické spalovací vozy se přece i nadále používat budou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články