Domů » Aktuality » Konec benzínu ve Francii

Konec benzínu ve Francii

0

Jak se ve Francii rozhodli snížit spotřebu paliva? Úplně jednoduše. Vydají zákaz prodeje aut s pohonem na benzín i naftu. S tímto návrhem přišel ministr životního prostředí (překvapivě) Nicolas Hulot. Stát se tak má do roku 2040, ale stále není pořádně jasné, jak to chtějí zvládnout. V dnešní době tvoří hybridy 3,5% tržního podílu a elektromobily pouze 1,2%. Připojila se k nim i Velká Británie a další evropské země.

Konec benzínu ve Francii
Paliva - Co vše o nich potřebujete vědět?

Připojují se i automobilky

Konec aut se spalováním není převratná myšlenka. I samotná automobilka Volvo vydala prohlášení, ve kterém oznamuje konec výroby aut na benzín a naftu od roku 2019. Dál se bude věnovat pouze elektrickým a hybridním vozů. Volvo i dceřiná značka Polestar už mají tyto vozy v dnešní době na výběr. Společnost PSA Group vlastnící Peugeot a Citroën s těmito opatřeními souhlasí. Do roku 2023 mají hybridy tvořit 80% prodaných aut. Zároveň se však nechala slyšet, že i po zákazu bude auta na benzín i naftu prodávat v zahraničí.

Konec se netýká jen aut

Francie a Velká Británie nejsou jedinými zeměmi, které plánují takové opatření. Některé země na to jdou mnohem horlivěji. Nizozemsko plánuje obdobný zákaz do roku 2025. Množství spolkových zemí Německa se chce přidat v roce 2030. Tyto opatření mají pomoct znečištěnému ovzduší ve velkých městech a minimalizovat použití všech druhů fosilních paliv. Do roku 2022 plánuje Francie ukončit i výrobu elektřiny z uhlí, což výrazně pomůže snížit emise oxidu uhličitého. Zákaz postihne i nové plynové a ropné vrty.

Budoucnost spalovacích motorů není tak černá

Jsou zde i proudy, které tvrdí, že použití hybridních a elektrických motorů není jediným východiskem. Evropské sdružení výrobců automobilů poukazuje na výzkum nových možností modernizace motorů na benzín a naftu. Již dnes má Mazda motor fungující jako dieselový agregát, ale spaluje benzín. Používá velice chudou směs paliva se vzduchem, což má za následek nižší spotřebu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články