Domů » Autonovinky » Lamborghini představuje velkou novinku! Nová vlajková loď je tady!

Lamborghini představuje velkou novinku! Nová vlajková loď je tady!

0

Na světě snad neexistuje automobilka, která by si na svých vlajkových lodích dávala tak záležet jako italské Lamborghini. Vždyť jen modely Countach, Diablo, Murcielago a Aventador od sebe dělí neuvěřitelných 31 let. Možná by se dalo čekat, že se současný Aventador dočká již brzy nástupce, to ale není styl Lamgborghini. To se rozhodlo jeho život ještě o další roky prodloužit díky faceliftu, jenž se nazývá Aventador S.

Lamborghini představuje velkou novinku! Nová vlajková loď je tady!

Současné Lambogrhini Aventador se na trhu pohybuje již neuvěřitelných šest let. Během nich se kromě příchodu hardcore verze SuperVeloce figuruje Aventador na trhu bez jakékoli změny. Tedy doposud. Výroba běžné verze bude totiž v následujících měsících ukončena a na její místo zamíří nová verze Aventadoru s přídomkem S.

Novinek je víc než písmeno v názvu

Nové písmeno v názvu vozu s sebou přináší velké množství až nečekaných změn. Začněme u agresivního designu vozu. Ten směle kombinuje vizáž původního modelu s drsnými prvky verze SuperVeloce. Přidání a zvýraznění předních spoilerů a úprava tvaru nosu ale nemá za úkol jen ohromit přihlížející. Veškeré zásahy do karoserie jsou vysoce funkční a důsledně promyšlené. Díky těmto jemným kosmetickým úpravám dokázali inženýři v Sant’Agatě na přední nápravě vozu vygenerovat až o 130 % vyšší přítlak! Zadní náprava zaznamenala díky novému nastavitelnému křídlu zvýšení přítlaku o 60 %. Díky použití mnoha nových výrobních technologií a odlehčeným dílům, se hmotnost vozu snížila na 1,6 tuny.

V Sant’Agatě je svět ještě v pořádku

V útrobách vozu pracuje stále starý dobrý vidlicový dvanáctiválec s atmosférickým plněním o objemu 6,5 litru, jehož výkon byl zvýšen na 740 koňských sil. Nárůstu se dočkala i hodnota točivého momentu a to na 690 Nm. Tato síla motoru je přenášena pomocí sedmistupňové automatické převodovky na všechny čtyři kola. Tento systém pohonu představuje jednu z nejdůležitějších změn celého faceliftu. Vůz je totiž nově vybaven systémem natáčení zadních kol. Tato novinka má zvýšit stabilitu vozu ve vysokých rychlostech, zejména během zatáčení. Díky tomuto pohonu všech kol a již zmíněné nízké hmotnosti a vysokému výkonu dvanáctiválcového motoru dokáže Aventador S zrychlit z 0 na 100 km/h za 2,9 vteřiny a hodnoty 200 km/h dosáhne za 9 sekund a zrychlovat dokáže až do hodnoty 350 km/h.

První vozy této specifikace se k zákazníkům dostanou již na jaře příštího roku. Cena je stanovena na 281 555 €, čili zhruba 7,6 milionu korun.

Foto: Lamborghini

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články