Domů » Autosalony » Lamborghini Aventador SV – Ženeva 2015

Lamborghini Aventador SV – Ženeva 2015

0

Lambo je blázen mezi auty, má to v popisu práce. A když se nějaké lambo jmenuje SV, neboli SuperVeloce, to jest superrychlé, tak se můžou zbláznit všichni kolem. 

Lamborghini Aventador SV – Ženeva 2015

Ženeva 2015 měla tu čest poprvé spatřit SV verzi modelu Aventador a i když se tam na žlutého draka návštěvnící jenom dívali, bral jim dech i tak. Disponuje dvanáctiválcovým motorem o výkonu 750 koní a z nuly na stovku vystřelí za 2,7 s a rafička tachometru se zastaví někde na  350 km/h.  Červené pole otáčkoměru najdete na 8 500 otáčkách.

Aventador SV je asi o padesát kilo lehčí nežpředchozí generace, váží kolem 1,5 tuny a to zejména díky karbonovému monokoku, který tvoří karoserii. Na tu byly použity i lehké hliníkové díly. Z karbonu jsou nově i panely dveří, nárazníky a také nové zadní křídlo.

Nízkou hmotnost si Aventador SV udržuje i díky úsporám v interiéru – i sedačky jsou karbonové a nenajdete tu žádný infotainment. Pokud ovšem máte zájem, můžete si jej za příplatek objednat, podobně jako koberečky a odhlučnění, které také zmizelo v důsledku snižování váhy. Lamborghini Aventador SV 2016 je prvním vozem, který využívá speciální materiál nazvaný Carbon Skin.

Stephan Winkelmann, prezident a CEO továrny Lamborghini považuje nejnovější model Superveloce za nejexkluzivnější, nejčistší a nejemocionálnější model v historii značky.

A podle některých zdrojů se chystá ještě jedna verze – totiž kabriolet, ve kterém byste si rychlosti, výkonu a toho nádherného zvuku dvanáctiválce užili ještě víc.

Foto: gtspirit.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články