Domů » Autonovinky » Mazda MX-5 – vůz pro vyvolené

Mazda MX-5 – vůz pro vyvolené

Svěží dravec, který vzbudí pozornost. Mazda MX-5 v sobě snoubí ty nejlepší vlastnosti sportovního vozu, kabrioletu a vozu s nízkými náklady na provoz. Vyzkoušejte ji. Otestovat ji i následně zakoupit můžete v Auto Jeremiášova v Praze.

Mazda MX-5 – vůz pro vyvolené

Recenze Mazda MX-5

Poznejte čtvrtou řadu tohoto oblíbeného roadsteru. Nadchne vás její lehkost, a to jak v designu, tak i rozměrech a hmotnosti. Jak hodnotí recenze, Mazda MX-5, známá též jako Miata, je auto se skvělými jízdními vlastnosti, které se snoubí s nízkou spotřebou, takže ji využijete k zážitkovým výletům, rovněž vám poslouží k denní spotřebě. I tento vůz splňuje filozofii značky Mazda, Jinba ittai, což znamená splynutí vozu a řidiče v jeden celek. Jaké jsou tedy recenze Mazda MX-5?

Mazda Mx-5, Miata

Jaké jsou zkušenosti – Mazda MX-5?

Mazdu MX-5 si můžete dopřát ve dvou variacích. Požitek ze svižné jízdy vám dopřeje variace kabrioletu s plátěnou stahovací střechou. Rovněž si můžete zakoupit model Mazda MX-5 RF, tedy hardtop verzi s pevnou střechou. Ji pak stisknutím tlačítka složíte a během pár sekund máte rovněž kabriolet. To je právě devíza nového modelu Mazda MX-5. Řidiči si pochvalují dynamický design, ladné linie, ale zároveň dramatické křivky. Respekt si vůz získává na silnici úzkými předními LED světlomety a širokou mřížkou chladiče. Ostatním řidičům pak ještě na pozdrav zamává zadními světlomety. I interiér je osobitý. Vršky dveří jsou lakované dle barvy exteriéru, zároveň oceňujeme, že tvar dveří je vymyšlen tak, aby vítr při jízdě bez střechy ochlazoval posádku, ale nikoli cuchal vlasy. V tomto vozidle se tedy dámy rády svezou. Navíc nejen ony budou kvitovat, že se uvelebí v pohodlných sportovních sedačkách s vynikajícím bočním vedením. Tento model Mazdy navíc přitahuje pozornost interiérem, který evokuje kokpit závodního auta, samozřejmě v komfortní variaci. Co ještě zpříjemní jízdu? Systém ovládaný dotykovou obrazovkou a sound systém se šesti reproduktory. 

Mazda Mx-5, Miata

Výkon a převodovka 

Zbývá jen dodat něco o motorizaci. Tento vůz disponuje benzínovými motory Skyactiv o objemu 1,5 a 2,0 litru s výkonem 132, tedy 184 koňských sil. Mazda MX-5 poskytuje manuální řazení se šestistupňovou převodovkou, Mazdu MX-5 RF ve verzi Revolution můžete mít i v šestistupňovém automatu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články