Domů Aktuality Mitsubishi mele z posledních sil, stává se majetkem Nissanu

Mitsubishi mele z posledních sil, stává se majetkem Nissanu

0
2136

Další Dieselgate, tentokráte z japonská

Po aféře německého Volkswagenu, jenž podváděl při měření emisí, známé jako Dieselgate, jako by se slehla zem. Na obzoru se nám ale rojí další a další aféry.

 

Nedávno se žaloby v USA ohledně nepovoleného množství vypouštěných emisí z dieselových motorů dočkala německá automobilka Mercede-Benz a na konci minulého měsíce se do problémů dostala další světová značka.

 

Pětadvacet let falšování

To je tradiční japonská automobilka Mitsubishi. Podle posledních zpráv z vyšetřování Mitsubishi odvádělo nejen s výsledky vypouštěných emisí, ale i s výsledky spotřeby automobilů a to již od roku 1991.

 

 

Vedení automobilky se zprvu dušovalo, že falešná měření probíhalo pouze u městských miniautomobilů, která jsou v Japonsku známá pod názvem Kei Cars. Nyní ovšem vyplavalo na povrch, že Mitsubishi falšovalo výsledky prakticky u všech modelů, které se na japonském trhu nabízejí a to nejen pod označením Mitsubishi. Automobilka s trojicí diamantů ve znaku totiž vyrábí kei cars Dayz a Dayz Roox pro další japonskou automobilku – Nissan. Právě ta na celý skandál upozornila, když si zaměstnanci všimli nebývale velkých rozdílů mezi výsledky jejich měření a hodnotami, které prezentovalo Mitsubishi.

 

Po provalení skandálu se hodnota akcií Mitsubishi propadla na méně než poloviční hodnoty. Toho využil již zmíněný Nissan, který se rozhodl skoupit nadpoloviční většinu akcií Mitsubishi díky čemu nad ním kompletně přebírá kontrolu.

 

Foto: mitsubishi

 
Sdílejte
Předchozí článekYoungtimery Porsche mají dostaveníčko ve Slavkově
Další článekAston Martin Vanquish Zagato – Dokonalý útok na Vaše smysly
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here