Domů » Aktuality » Mitsubishi se pěkně prohne! Kolik musí zaplatit poškozeným?

Mitsubishi se pěkně prohne! Kolik musí zaplatit poškozeným?

0

O problémech, do kterých se dostalo japonské Mitsubishi, jsme vás již informovali. Nyní se ale objevila informace o tom, na kolik přijde tuto japonskou automobilku platba odškodnění podvedeným majitelů.

Mitsubishi se pěkně prohne! Kolik musí zaplatit poškozeným?

 

Japonská dieselgate

Pro připomenutí uveďme, že Mitsubushi dlouhodobě podvádělo s výsledky emisí a spotřeby u městských vozítek s označením Keicars. Na tento skandál, označovaný jako japonská dieselgate, upozornila společnost Nissan, která od Mitsubishi některé modely keicars odebírá.

 

Padesát miliard jenů

Automobilka s trojicí diamantů ve znaku si pro odškodnění podvedených majitelů pro letošní roky vyčlenila ze svého rozpočtu 50 miliard japonských jenů, což je zhruba jedenáct a půl miliardy korun. Kompenzaci obdrží každý, kdo si zakoupil jeden z dvaceti podvodných modelů v posledních deseti letech. Tato kompenzace je vypočtena na částku, v přepočtu 23 000 korun. Ti, kteří vlastní jeden z pěti modelů, u kterých bylo manipulováno s výsledky měření v menší míře, obdrží 7 000 Kč.

 

Foto: Mitsubishi

Previous article Historie automobilka Tatra 1. část
Next article Lamborghini znovu otvírá své muzeum
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články