Domů » Aktuality » Mitsubishi se pěkně prohne! Kolik musí zaplatit poškozeným?

Mitsubishi se pěkně prohne! Kolik musí zaplatit poškozeným?

0
Mitsubishi se pěkně prohne! Kolik musí zaplatit poškozeným?

Kolik Mitsubishi zaplatí?

O problémech, do kterých se dostalo japonské Mitsubishi, jsme vás již informovali. Nyní se ale objevila informace o tom, na kolik přijde tuto japonskou automobilku platba odškodnění podvedeným majitelů.

 

Japonská dieselgate

Pro připomenutí uveďme, že Mitsubushi dlouhodobě podvádělo s výsledky emisí a spotřeby u městských vozítek s označením Keicars. Na tento skandál, označovaný jako japonská dieselgate, upozornila společnost Nissan, která od Mitsubishi některé modely keicars odebírá.

 

Padesát miliard jenů

Automobilka s trojicí diamantů ve znaku si pro odškodnění podvedených majitelů pro letošní roky vyčlenila ze svého rozpočtu 50 miliard japonských jenů, což je zhruba jedenáct a půl miliardy korun. Kompenzaci obdrží každý, kdo si zakoupil jeden z dvaceti podvodných modelů v posledních deseti letech. Tato kompenzace je vypočtena na částku, v přepočtu 23 000 korun. Ti, kteří vlastní jeden z pěti modelů, u kterých bylo manipulováno s výsledky měření v menší míře, obdrží 7 000 Kč.

 

Foto: Mitsubishi

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...