Domů » Autonovinky » Morgan představuje limitovanou edici extravagantního 3EV

Morgan představuje limitovanou edici extravagantního 3EV

0

Na letošním ženevském autosalonu odhalila malosériová britská automobilka Morgan svou legendární tříkolku 3Wheeler, o jejíž pohon se namísto vidlicového dvouválce stará moderní elektromotor. Možná se to zprvu zdálo jako absurdita, Morgan to ovšem vidí jinak a od včerejšího dne vstoupila elektřinou poháněná tříkolka opravdu do výroby.

Morgan představuje limitovanou edici extravagantního 3EV

 

3Wheeler nikdy o výkonu nebyl a ani nebude

Vůz nese název EV3. Jak jsme již zmínili, o pohánění zadního kola se stará elektromotor o výkonu 62 koňských sil. Agregát je napájen soustavou lithium-ion baterií, díky kterým má dosahovat dojezd vozu až 240 kilometrů. Rychlost nikdy nebyla elementem, kterým by se Morgan v případě malého 3Wheeleru chlubila a nic na tom nezměnila ani výměna spalovacího motoru za elektromotor. Ke zrychlení z 0 na 100 km/h potřebuje tříkolka zdlouhavých devět sekund, což je ještě o celou sekundu více než v případě benzín spalující verze.

 

Oslava roku 1909

Prozatím je v plánu výroba pouhých devatenácti těchto vozů. Na jejich výrobě spolupracuje Morgan s devíti britskými společnostmi, věnující se řemeslné výrobě a zpracování oblečení, zavazadel a mnoho dalšího. Počet vyrobených vozů a počet firem, které s Morganem spolupracují, není náhodný. Ony počty přímo odkazují na rok 1909, kdy byla tradiční britská automobilka Morgan založena. Historie je pro tuto automobilku klíčová, což je vidět při každém pohledu na jejich vozy. Ačkoli ve svých útrobách mají vozy moderní technologie, stále svým vnějším designem odkazují na třicátá léta minulého století.

 

 

Nebývalá výbava, která nebude zadarmo

Devět společností, které jsme rovněž již zmínili, vám k zakoupení elektrifikované tříkolky dodají mnoho příslušenství od brýlí, šátku, kožených rukavic, elegantních bot, sady zavazadel, závodní kombinézy, závodní přilby a dokonce i na míru ušitý oblek. Je tedy nad slunce jasné, že z levného kraje tyto vozy rozhodně nebudou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...