Domů » Autonovinky » Morgan představuje limitovanou edici extravagantního 3EV

Morgan představuje limitovanou edici extravagantního 3EV

0
Morgan představuje limitovanou edici extravagantního 3EV

Elektrifikovaná tříkolka s duší veterána

Na letošním ženevském autosalonu odhalila malosériová britská automobilka Morgan svou legendární tříkolku 3Wheeler, o jejíž pohon se namísto vidlicového dvouválce stará moderní elektromotor. Možná se to zprvu zdálo jako absurdita, Morgan to ovšem vidí jinak a od včerejšího dne vstoupila elektřinou poháněná tříkolka opravdu do výroby.

 

3Wheeler nikdy o výkonu nebyl a ani nebude

Vůz nese název EV3. Jak jsme již zmínili, o pohánění zadního kola se stará elektromotor o výkonu 62 koňských sil. Agregát je napájen soustavou lithium-ion baterií, díky kterým má dosahovat dojezd vozu až 240 kilometrů. Rychlost nikdy nebyla elementem, kterým by se Morgan v případě malého 3Wheeleru chlubila a nic na tom nezměnila ani výměna spalovacího motoru za elektromotor. Ke zrychlení z 0 na 100 km/h potřebuje tříkolka zdlouhavých devět sekund, což je ještě o celou sekundu více než v případě benzín spalující verze.

 

Oslava roku 1909

Prozatím je v plánu výroba pouhých devatenácti těchto vozů. Na jejich výrobě spolupracuje Morgan s devíti britskými společnostmi, věnující se řemeslné výrobě a zpracování oblečení, zavazadel a mnoho dalšího. Počet vyrobených vozů a počet firem, které s Morganem spolupracují, není náhodný. Ony počty přímo odkazují na rok 1909, kdy byla tradiční britská automobilka Morgan založena. Historie je pro tuto automobilku klíčová, což je vidět při každém pohledu na jejich vozy. Ačkoli ve svých útrobách mají vozy moderní technologie, stále svým vnějším designem odkazují na třicátá léta minulého století.

 

 

Nebývalá výbava, která nebude zadarmo

Devět společností, které jsme rovněž již zmínili, vám k zakoupení elektrifikované tříkolky dodají mnoho příslušenství od brýlí, šátku, kožených rukavic, elegantních bot, sady zavazadel, závodní kombinézy, závodní přilby a dokonce i na míru ušitý oblek. Je tedy nad slunce jasné, že z levného kraje tyto vozy rozhodně nebudou.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...