Domů » Pro řidiče » Nanokosmetika Pikatec – zkušenosti / recenze

Nanokosmetika Pikatec – zkušenosti / recenze

20

Po přečtení popisu u Nanokosmetiky Pikatec s opravdu úžasným vodě odpuzujícím efektem jsme se jali jej vyzkoušet i my sami. Zajímalo nás zejména zda opravdu při bouřce nemusí jet stěrače na plné otáčky, kompletně prokoukne lak a vznikne nám tak velký benefit. Zajímavé je všudy přítomné upozornění na dodržení daného postupu při jeho aplikaci. Je nutné se vyvarovat slunci při jejím nanášení, opravdu velmi dokonale umýt auto před tím než se do leštění pustíte a nezanedbat každý detail. Jde o postup opravdu velmi náročný a pro mnohé jasné negativum. Určitě to není srovnatelné s nanášením vosku na auto a už vůbec ne na bezkontaktní myčce. Přesto jsme si párkrát přečetli v recenzích, že to stojí za to.

Nanokosmetika Pikatec – zkušenosti / recenze

Nanokosmetika Pikatec

Byli jsme upřímně zvědaví, jak nanočástice na povrchu laku utvoří onen neviditelný ochranný štít, který vniká i do mikrotrhlin laku a chrání jej před poškozením. Všechny letící předměty, jako je špína, štěrk, prach i hmyz se od vrstvy nanočástic odrazí a následně pak nedochází k poškození laku v takové míře jako předtím a nastane eliminace větší části škrábanců. Možná je to skutečně perfektní ochrana vozu nejen před sluncem, ale i zažírajícím se hmyzem a dalšími neblahými důsledky jízdy a použití vozu. Je třeba si propočítat, kolikrát měsíčně zajedete do myčky a co vás bude stát Pikatec na 12 měsíců udávaného účinku. Přečetli jsme si i, že to podle některých vychází podobně jako jedno mytí. Navíc to má ochránit lak před pěnovými kartáči, nánosy z dálnic, ptačím trusem a nánosům hmyzu, před sluncem a přidat se má další spousta efektů.

Práce s prostředkem

Shodli jsme se na tom, že se nám s tím velmi špatně pracuje. Nanášení a zejména ono rozlešťování ochrany vašeho skla je mimořádně obtížné a velmi namáhavé. Podle našich zkušeností je zcela nemožné dodržet časy uvedené přímo v návodu. Určitě si posílíte fyzičku a zapracujete na své kondici. Připravte se na pořádnou dávku tělocviku, po kterém se budete těšit do sprchy. Na výsledek si ale počkáte. Konečný výsledek musí ještě nejméně 90 minut, ale lépe až celých 12 hodin tvrdnout. Určitý efekt to zřejmě má, ale zdaleka se nám nezdá takový, jaký bychom očekávali. Efekt totiž naprosto neodpovídá množství vynaložené námahy a úsilí.

Jaký je výsledný dojem

Podle nás nejde o příliš kvalitní produkt a udané vlastnosti moc nesplňuje. I při aplikaci pečlivě podle návodu, která nám dala pořádně zabrat už po 4 měsících nebylo po ochraně ani památky. Výrobce uvádí účinnost 8 až 12 měsíců. Při porovnání s místy, kde auto nebylo prostředkem ošetřeno, cítíme velké zklamání. Velmi namáhavá aplikace, kdy si při leštění málem promáčknete střechu dovnitř a na splnění času musí zabrat nejméně dva lidé, nás moc neohromila. S balením s jejich nesavými, ve skutečnosti dosti savými hadříky se v časovém limitu nedalo natřít ani celé auto. I přes to, že samozřejmě aplikace probíhala ve stínu, vám to schne pod rukama velmi rychle. Bohužel se nám také po aplikaci velmi obtížně umývaly nečistoty z laku, jako by tam ani žádný prostředek nanesený nebyl, což opět neodpovídá uváděným vlastnostem.

Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci

Tak tady to moc neplatí. Onen šampon stojí 300 korun a vystačí asi na 4 použití a Nano Armour 500 korun na jednu aplikaci. Pokud zvolíte rychlost supermana a zapojíte celou rodinu, tak možná natřete udaném časovém limitu auto celé. Trochu drahá sranda za v podstatě zanedbatelný výsledek. Po druhém umytí auta jsme byli totálně zklamaní. Zásadní avizovanou výhodou nanokosmetiky Pikatec je totiž to, že se údajně má špína méně vázat na všechny ošetřené povrchy a špínu i prach má mnohem snadněji z povrchu smýt i obyčejná voda. Zapomeňte na pouhé ostříkání auta hadicí, ono to nefunguje.

Pokud máte zkušenosti s nanokosmetikou Pikatec, budeme rádi, když se o ně s námi a ostatními čtenáři podělíte do komentářů níže.

Zdroj obrázku: pikatec.cz

20 KOMENTÁŘE

 1. koupil jsem sadu v prosinci 2016 a kvůli zimě jsem se k aplikování dostal až před týdnem. Návod je plný detailních postupů, upozornění, tipů, ale jakou mají mít vodičky konzistenci není žádná informace. Šampon fungoval ok, i čištění skel, i ochrana laku. V dobré víře jsem aplikoval ochranu skel, a to byla katastrofa. Z lahvičky vytékalo něco jako lepidlo, domníval jsem se že je to tak v pořádku a snažil jsem se to nanášet na skla. Lepidlo ztuhlo a skla byla pokryta téměř neodstranitelnými šmouhami. Musel jsem zajet naproti do servisu, aby mi to z těch oken sundali. Zkoušeli nějaká rozpouštědla, nakonec trochu fungoval izopropylalkohol.
  Takže vážení, takhle by to nešlo. Na lahvičce je trvanlivost 12 měsíců a nano vodička se stala lepidlem za 10 měsíců. Pikatec nikdy více!!

 2. Pikatec je absolutní podvod! Mám úplně tu samou zkušenost. Šampión voní jako obyčejný Jar, emulze na okna nejde vylestit, naštěstí jsem to zkusil jenom na kousku. Nano leštěnka nejde vytlačit, je tak tuhá. Škrábance to nezahraje vůbec. Koupil jsem sadu v Aldi za 6 € na škrábance super! Jenom umýt vodou také nestačí, jak popisují soudruzi v návodu, střecha už je zase matná po měsíci, vodu neodpuzuje. Už nikdy Pikatec, zpátky k Sonaxu !!!

 3. Ahoj, dovolím si též přihřát polívku:.katastrofa, nic není pravda, v návodu jsem nejprve četl jak v bibli a přísně dodržel všechny poučky. že jsem se nadřel je mi jedno, ale auto (8 měsíců staré) opravdu vypadalo krásně. Ale to by se s ním nesmělo vyjet!!! Po projetí německé a rakouské prosolené dálnice byla veškerá energie přivedena vniveč, špína se lepí víc než dřív a teď teprve je mi těch třiapůl tisíce líto. A čelní sklo? Souhlas s kolegy Vladimírem a Danielem, i když jsem dodržel pětiminutový interval, sklo očistil i od zaschlých kapek vody z mytí, tak funkce „odfouknutí“ kapek deště protivětrem neexistuje, nebo možná ve 150km/h? Takže mi v garáži zůstává další kostlivec za hříšné peníze, vracím se k Sonaxu a vyzkoušenému KARNAUBSKÉMU vosku, který fakt funguje, i když se člověk nadře taky.
  Upozorňuji, že jsem řidič ze staré školy, který si auta ještě váží a věnuje se mu.
  Nekupujte to. Rudolf, Plzeň

 4. Dekuji pánové za váše názory,chtel jsem takto ošetřit muj novy tyden stary vuz .Uz vim urcite,že Pikatecem to nebude.Sonay to jisti.Jeste jednou velke diky

 5. Naprosto souhlasím s tím, že Pikatec je jen o dřině. Cena sady na karoserii a okna není adekvátní dřině a výsledku. Pikatec už nikdy, raději 2x ročně obyčejnou leštěnku.

 6. Mám takový dotaz, nanokosmetiku jsem zkoušel, nevím jestli se k ní ještě vrátím, příjde mi že je ruční občasné mytí daleko lepší. Proto bych se rád zeptal jestli jste někdo někdy měl zkušenosti s kosmetickým autoservisem? Mám nějakých pár poukazů které bych využil ale nejdřív bych se zeptal jaké máte zkušenosti, předem děkuji za odpověď nebo případné tipy nebo rady.

 7. Nechal jsem si aplikovat na svůj starší vůz v centru v Čestlicích. Zrenovovali mi lak a nanesli pikatec. Odvedli skvělou práci, naposledy takhle vypadal můj vůz když byl nový. Co je ještě lepší, že už to mám na autě 10 měsíců a pořád to funguje parádně a auto vypadá jako když mi ho předávali. Je pravda, že ho myju ručně 1x za 14 dní, ale doba mytí auta se mi zkrátila na čtvrtinu, takže můžu jen doporučit. Na konci léta jedu znova:)

 8. Děs. Politura na lak ani nešla při nanášení rozetřít, jaké to bylo lepidlo, natož aby to šlo rozleštit. Už jsem to chtěl hodit do popelnice, ale bohužel jsem v jejich FAQ našel, že se to dá naředit. Po naředění už to nanášet šlo, ale po nanesení se z toho opět udělalo nerozleštitelne lepidlo. Nejlepší ze sady byl čistič oken, kterým se ten sajrajt dá sundat. Mozna kdybych nezapomněl vzit kotouče a leštili to strojně, ale ručně ani náhodou.
  Auto jsem ani nedodělal a frustrován to po zkažené neděli zabalil a příště jdu do normálního vosku a tohle nikdy více.

  • No tak to mám úplně stejnou zkušenost. V první chvíli jsem myslel, že je to v háji, protože to z auta prostě nerozleštím. Jde to víc než mizerně. Snad to bude aspoň fungovat. Příště už do toho ale nejdu.

 9. Je to všechno podvod nejlepší na sadě za ty peníze je mikrovláknová utěrka na rozleštění , vše ma stejnou hustou konzistenci jak bezbarvý lak,divím se ,že firma Pikatec ještě funguje,jejich kosmetiku jsem viděl i v Hornbachu, vracím se zpět k ověřeným leštěnkám,divim se že se zaprodala i TV Prima na jejich reklamu v Autosalonu tato kosmetika na auto je uplně na hovno. Šmejdi jsou tu pořád.

 10. Díky, už jsem si myslel, že mám snad obě ruce levý. Pikatec jsem zkoušel, když to byla novinka a byla to dost hrůza. Šílená práce a výsledek asi jako s úplně normálním voskem, nebo NanoPěnou. Akorát že vosk stojí pár korun a s NanoPěnou to skoro ani nemůžu nazvat práce. Tu používám na starší auto, co jsem nechal manželce, auto hodně prokoukne a vydrží asi tak stejně, jako ta Pika-emulze, nebo co to je. Kolega v práci ale nedávno dostal jako dárek tu Pikatec sadu na auto, tak jsem mu kamarádsky šel pomoct. Řikal jsem si, že když tvrdí, že od méno pokusu vyvinuli něco lepšího, tak se to třeba ukáže. Jenže to byl omyl. Práce s tím pořád strašná. Jsou to tak dva týdny a teď kolega přijel do práce (normálně jezdí autobusem) a nevidíme rozdíl mezi tím a kousky, co jsme udělali pro zkoušku a porovnání mým voskem, leštěnkou a tou pěnou na auta. Tohle je vážně škoda, protože mám dobře ověřené, že existují opravdu dobré ochrany na auta, co vydrží dlouho a používají nanotechnologii. Já mám na novém Mondeu ode dne, kdy jsem ho převzal, udělané AutoNano a to vážně překvapuje. Můj kamarád má na AMG nějakou keramiku, za kterou ale dal skoro 30 tisíc. A taky mu funguje. To bych já nezaplatil, jsem z trošku jiné sféry a na nové auto mi přispíval můj šéf, ale to co mám na laku mi přijde stejně dobré a za mnohem míň. A fungujou mi skvěle i ty okna, tak od 60 km/h. Proto vím, že nano na auto není hloupost. Akorát to musí dělat někdo, kdo má ty technologie a ne jako tihle Pika, kteří mám pocit používají „nano“ a „keramiku“ jenom v reklamě.

 11. Mám pikatec nanesený na autě od léta 2018 a doteď je znát, že tam stále je. Ovšem že by chráníl 100% před kamínky se říct nedá. Celkově nanešení pikatecu je dřina, jejich hadříky jsou docela na HOVNO. Znovu bych do toho nešel. Auto se umývá o něco lépe,ale asi to za to nestojí. Právě jsem aplikoval tekuté stěrače, doufám že nebudu zklamaný, rozleštit se opravdu musí dle návodu jejich prostředkem na čištění skel.
  Co mi u jejich návodu chybí je, jak precizně umýt auto. Já dle jiných návodů dekontaminoval lak od vzdušné rzi, asfaltu a následně jsem rozleštil a odmastil lak. Poté teprve nanesl pikatec. Práce velice zdlouhavá, ale jak říkám, zatím tam je………Příště asi už raději zkusím nějaký tvrdý vosk.

 12. Bohuzel az ted jsem se dostal k tomuto clanku. A hledal jsem prave proto,ze jsem mel velmi spatnou zkusenost. Nano armour na karoserii mel i po 5minutovem treseni konzistenci lepidla. Staryho Saaba jsem vylestil Sonaxem za tri kila a vypada skvele,pritelkyne nove auto pikatecem a je to hnus.

 13. Zdravím všechny. Když čtu ty recenze, tak se musím smát vážení. Protože opravdu záleží na prvotní přípravě karoserie. Musí být důkladně umyta, vskutku pečlivě, klidně i 4x.a až poté může být nanášení samotné leštěnky, na kterou všichni čekají. Pokud odfláknete umytí tak se nedivím, že jsou na to takové negativní názory. Auto jsem umyl opravdu důkladně a musím říct, že je to fantastické. Špína i hmyz jdou setřít jen mokrým hadrem. Je to prostě bomba. Nemůžu si zatěžovat na pikatec. Za mě za jedna. Příští sezónu jedině pikatec. Pokud dodržíte návod i s časem a vším, tak věřím, že dosáhnete stejného výsledku jako já nebo reklama. Neříkám že to není pracné ale výsledek se opravdu dostaví, když si s tím vyhrajete a ne netrpělivě hned aplikovat leštěnku. A konzistence lepidla je určitě správná. Zdarec…

  • Dle tvého popisu soudím, že jsi zaprodanec Picatecu. Aplikoval jsem na nové auto, které bylo řádně několikrát umyto. Po aplikaci vydržela tato pseudoochrana dvě mytí a konec. Bylo mi líto mého syna, který mi ji dal k Vánocům a když viděl po měsíci výsledek…

 14. Souhlasím s článkem! Největší podvod (marketingový trik propagovaný Autosalonem na Primě, říkejte tomu jak chcete, význam je stejný) v dějinách autokosmetiky!! Obyčejný vosk do 100 Kč od značek alá Sheron udělá úplně stejný efekt! To samé tekuté stěrače za 100 Kč!! (Otázka je, jestli v krabičkách od Pikateku není taky jen obyčejný vosk! Každopádně i pokud tam je něco „lepšího“ tak to nefunguje a ještě stojí nehorázný peníze – ne jen o pár stovek víc, než vosk, ale o tisíce!) VYHOZENÉ PENÍZE!!!!

 15. Vážení, koupila jsem si Pikatec, protože jsem chtěla ten zázrak vyzkoušet a nové auto je nové auto. Proč si nedopřát to NEJ, když to avízověně rok vydrží…. MNO…. dělali jsme to ve dvou, auto jsme třikrát umyli (lépe řečeno odrhli centimetr po centrimetru). Aplikovali polyturu na lak, následně rozleštili. S polyturou na lak – žádný problém, kromě té dřiny a několika zabitých hodin. Auto se lesklo jako nové 🙂 Krása.
  Horší už to bylo s aplikací na skla. Lahvička s odmašťovačem/rozlešťovačem PIDI, takže po aplikaci polytury na skla jsem se s nadlidským úsilím snažila odstranit vrstvu picatecu bez rozlešťovače, protože DOŠEL. Podařilo se mi rozleštit 10×10 cm okna za 40 minut a sedřená jsem byla jako PRASE! Jelikož jsem v „hluchém“ místě – dle paní operátorky z firmy Picatec, nemohla mi žádný způsobem doručit lahvičku rozlešťovače, abych ten sajrajt dostala ze skla. A ono se to nedá NIKDE JINDE koupit, než u nich. Takže mi milá paní poradila COKOLIV s alkoholem a dostanu to pryč z oken. Představte si že obyčejnej technickej líh za hubičku rozleštil to, co by mělo správně rozleštit v té lahvičce za několik set…. Chvíli to fungovalo. Přední sklo, které je ošetřeno správně, ani v 80 km/h kapky nestékají jak je avizováno. Pouze ty boční skla, která jsem drhla technickým lihem 😀 protože v nejbližší drogerce nic jinýho neměli 🙂
  Karoserie je sice krásná, ale mám pocit, že bordel se na to chytá víc, než před tím. A neustále mám pocit, že auto potřebuje umýt.
  Za mě? Nikdy více…

 16. Přidávám se k názoru, že se jedná o podvod. Koupili jsme si sadu na sprchové kouty v domnění, že nebudeme muset kout stírat jak praví reklama. Aplikace přípravků byla očistec a zabere to skoro celý den. Po aplikaci se to musí nechat zatvrdnout, takže se můžete osprchovat až následující den. Po osprchování jsem nestačil žasnout. Přípravek jakoby tam nebyl. Sada stála něco kolem 12- 13 stovek a nano hadřík asi stovku. Jsou to vyhozené peníze. Hadříky stačí koupit obyčejné z mikrovláka a utírají mnohem lépe než ten nanopodvod. Divím se že takové pořady jako je Polopatě na ČT si nejdříve neověří na co dělají reklamu. Ale peníze jsou hold peníze.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články