Domů Pro řidiče Nanokosmetika Pikatec – zkušenosti / recenze

Nanokosmetika Pikatec – zkušenosti / recenze

0
2233

Po přečtení popisu u Nanokosmetiky Pikatec s opravdu úžasným vodě odpuzujícím efektem jsme se jali jej vyzkoušet i my sami. Zajímalo nás zejména zda opravdu při bouřce nemusí jet stěrače na plné otáčky, kompletně prokoukne lak a vznikne nám tak velký benefit. Zajímavé je všudy přítomné upozornění na dodržení daného postupu při jeho aplikaci. Je nutné se vyvarovat slunci při jejím nanášení, opravdu velmi dokonale umýt auto před tím než se do leštění pustíte a nezanedbat každý detail. Jde o postup opravdu velmi náročný a pro mnohé jasné negativum. Určitě to není srovnatelné s nanášením vosku na auto a už vůbec ne na bezkontaktní myčce. Přesto jsme si párkrát přečetli v recenzích, že to stojí za to.

Nanokosmetika Pikatec

Byli jsme upřímně zvědaví, jak nanočástice na povrchu laku utvoří onen neviditelný ochranný štít, který vniká i do mikrotrhlin laku a chrání jej před poškozením. Všechny letící předměty, jako je špína, štěrk, prach i hmyz se od vrstvy nanočástic odrazí a následně pak nedochází k poškození laku v takové míře jako předtím a nastane eliminace větší části škrábanců. Možná je to skutečně perfektní ochrana vozu nejen před sluncem, ale i zažírajícím se hmyzem a dalšími neblahými důsledky jízdy a použití vozu. Je třeba si propočítat, kolikrát měsíčně zajedete do myčky a co vás bude stát Pikatec na 12 měsíců udávaného účinku. Přečetli jsme si i, že to podle některých vychází podobně jako jedno mytí. Navíc to má ochránit lak před pěnovými kartáči, nánosy z dálnic, ptačím trusem a nánosům hmyzu, před sluncem a přidat se má další spousta efektů.

Práce s prostředkem

Shodli jsme se na tom, že se nám s tím velmi špatně pracuje. Nanášení a zejména ono rozlešťování ochrany vašeho skla je mimořádně obtížné a velmi namáhavé. Podle našich zkušeností je zcela nemožné dodržet časy uvedené přímo v návodu. Určitě si posílíte fyzičku a zapracujete na své kondici. Připravte se na pořádnou dávku tělocviku, po kterém se budete těšit do sprchy. Na výsledek si ale počkáte. Konečný výsledek musí ještě nejméně 90 minut, ale lépe až celých 12 hodin tvrdnout. Určitý efekt to zřejmě má, ale zdaleka se nám nezdá takový, jaký bychom očekávali. Efekt totiž naprosto neodpovídá množství vynaložené námahy a úsilí.

Jaký je výsledný dojem

Podle nás nejde o příliš kvalitní produkt a udané vlastnosti moc nesplňuje. I při aplikaci pečlivě podle návodu, která nám dala pořádně zabrat už po 4 měsících nebylo po ochraně ani památky. Výrobce uvádí účinnost 8 až 12 měsíců. Při porovnání s místy, kde auto nebylo prostředkem ošetřeno, cítíme velké zklamání. Velmi namáhavá aplikace, kdy si při leštění málem promáčknete střechu dovnitř a na splnění času musí zabrat nejméně dva lidé, nás moc neohromila. S balením s jejich nesavými, ve skutečnosti dosti savými hadříky se v časovém limitu nedalo natřít ani celé auto. I přes to, že samozřejmě aplikace probíhala ve stínu, vám to schne pod rukama velmi rychle. Bohužel se nám také po aplikaci velmi obtížně umývaly nečistoty z laku, jako by tam ani žádný prostředek nanesený nebyl, což opět neodpovídá uváděným vlastnostem.

Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci

Tak tady to moc neplatí. Onen šampon stojí 300 korun a vystačí asi na 4 použití a Nano Armour 500 korun na jednu aplikaci. Pokud zvolíte rychlost supermana a zapojíte celou rodinu, tak možná natřete udaném časovém limitu auto celé. Trochu drahá sranda za v podstatě zanedbatelný výsledek. Po druhém umytí auta jsme byli totálně zklamaní. Zásadní avizovanou výhodou nanokosmetiky Pikatec je totiž to, že se údajně má špína méně vázat na všechny ošetřené povrchy a špínu i prach má mnohem snadněji z povrchu smýt i obyčejná voda. Zapomeňte na pouhé ostříkání auta hadicí, ono to nefunguje.

Zdroj obrázku: pikatec.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here