Domů Pro řidiče Nanokosmetika Pikatec – zkušenosti / recenze

Nanokosmetika Pikatec – zkušenosti / recenze

4
11751

Po přečtení popisu u Nanokosmetiky Pikatec s opravdu úžasným vodě odpuzujícím efektem jsme se jali jej vyzkoušet i my sami. Zajímalo nás zejména zda opravdu při bouřce nemusí jet stěrače na plné otáčky, kompletně prokoukne lak a vznikne nám tak velký benefit. Zajímavé je všudy přítomné upozornění na dodržení daného postupu při jeho aplikaci. Je nutné se vyvarovat slunci při jejím nanášení, opravdu velmi dokonale umýt auto před tím než se do leštění pustíte a nezanedbat každý detail. Jde o postup opravdu velmi náročný a pro mnohé jasné negativum. Určitě to není srovnatelné s nanášením vosku na auto a už vůbec ne na bezkontaktní myčce. Přesto jsme si párkrát přečetli v recenzích, že to stojí za to.

Nanokosmetika Pikatec

Byli jsme upřímně zvědaví, jak nanočástice na povrchu laku utvoří onen neviditelný ochranný štít, který vniká i do mikrotrhlin laku a chrání jej před poškozením. Všechny letící předměty, jako je špína, štěrk, prach i hmyz se od vrstvy nanočástic odrazí a následně pak nedochází k poškození laku v takové míře jako předtím a nastane eliminace větší části škrábanců. Možná je to skutečně perfektní ochrana vozu nejen před sluncem, ale i zažírajícím se hmyzem a dalšími neblahými důsledky jízdy a použití vozu. Je třeba si propočítat, kolikrát měsíčně zajedete do myčky a co vás bude stát Pikatec na 12 měsíců udávaného účinku. Přečetli jsme si i, že to podle některých vychází podobně jako jedno mytí. Navíc to má ochránit lak před pěnovými kartáči, nánosy z dálnic, ptačím trusem a nánosům hmyzu, před sluncem a přidat se má další spousta efektů.

Práce s prostředkem

Shodli jsme se na tom, že se nám s tím velmi špatně pracuje. Nanášení a zejména ono rozlešťování ochrany vašeho skla je mimořádně obtížné a velmi namáhavé. Podle našich zkušeností je zcela nemožné dodržet časy uvedené přímo v návodu. Určitě si posílíte fyzičku a zapracujete na své kondici. Připravte se na pořádnou dávku tělocviku, po kterém se budete těšit do sprchy. Na výsledek si ale počkáte. Konečný výsledek musí ještě nejméně 90 minut, ale lépe až celých 12 hodin tvrdnout. Určitý efekt to zřejmě má, ale zdaleka se nám nezdá takový, jaký bychom očekávali. Efekt totiž naprosto neodpovídá množství vynaložené námahy a úsilí.

Jaký je výsledný dojem

Podle nás nejde o příliš kvalitní produkt a udané vlastnosti moc nesplňuje. I při aplikaci pečlivě podle návodu, která nám dala pořádně zabrat už po 4 měsících nebylo po ochraně ani památky. Výrobce uvádí účinnost 8 až 12 měsíců. Při porovnání s místy, kde auto nebylo prostředkem ošetřeno, cítíme velké zklamání. Velmi namáhavá aplikace, kdy si při leštění málem promáčknete střechu dovnitř a na splnění času musí zabrat nejméně dva lidé, nás moc neohromila. S balením s jejich nesavými, ve skutečnosti dosti savými hadříky se v časovém limitu nedalo natřít ani celé auto. I přes to, že samozřejmě aplikace probíhala ve stínu, vám to schne pod rukama velmi rychle. Bohužel se nám také po aplikaci velmi obtížně umývaly nečistoty z laku, jako by tam ani žádný prostředek nanesený nebyl, což opět neodpovídá uváděným vlastnostem.

Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci

Tak tady to moc neplatí. Onen šampon stojí 300 korun a vystačí asi na 4 použití a Nano Armour 500 korun na jednu aplikaci. Pokud zvolíte rychlost supermana a zapojíte celou rodinu, tak možná natřete udaném časovém limitu auto celé. Trochu drahá sranda za v podstatě zanedbatelný výsledek. Po druhém umytí auta jsme byli totálně zklamaní. Zásadní avizovanou výhodou nanokosmetiky Pikatec je totiž to, že se údajně má špína méně vázat na všechny ošetřené povrchy a špínu i prach má mnohem snadněji z povrchu smýt i obyčejná voda. Zapomeňte na pouhé ostříkání auta hadicí, ono to nefunguje.

Pokud máte zkušenosti s nanokosmetikou Pikatec, budeme rádi, když se o ně s námi a ostatními čtenáři podělíte do komentářů níže.

Zdroj obrázku: pikatec.cz

 

4 KOMENTÁŘE

  1. koupil jsem sadu v prosinci 2016 a kvůli zimě jsem se k aplikování dostal až před týdnem. Návod je plný detailních postupů, upozornění, tipů, ale jakou mají mít vodičky konzistenci není žádná informace. Šampon fungoval ok, i čištění skel, i ochrana laku. V dobré víře jsem aplikoval ochranu skel, a to byla katastrofa. Z lahvičky vytékalo něco jako lepidlo, domníval jsem se že je to tak v pořádku a snažil jsem se to nanášet na skla. Lepidlo ztuhlo a skla byla pokryta téměř neodstranitelnými šmouhami. Musel jsem zajet naproti do servisu, aby mi to z těch oken sundali. Zkoušeli nějaká rozpouštědla, nakonec trochu fungoval izopropylalkohol.
    Takže vážení, takhle by to nešlo. Na lahvičce je trvanlivost 12 měsíců a nano vodička se stala lepidlem za 10 měsíců. Pikatec nikdy více!!

  2. Pikatec je absolutní podvod! Mám úplně tu samou zkušenost. Šampión voní jako obyčejný Jar, emulze na okna nejde vylestit, naštěstí jsem to zkusil jenom na kousku. Nano leštěnka nejde vytlačit, je tak tuhá. Škrábance to nezahraje vůbec. Koupil jsem sadu v Aldi za 6 € na škrábance super! Jenom umýt vodou také nestačí, jak popisují soudruzi v návodu, střecha už je zase matná po měsíci, vodu neodpuzuje. Už nikdy Pikatec, zpátky k Sonaxu !!!

  3. Ahoj, dovolím si též přihřát polívku:.katastrofa, nic není pravda, v návodu jsem nejprve četl jak v bibli a přísně dodržel všechny poučky. že jsem se nadřel je mi jedno, ale auto (8 měsíců staré) opravdu vypadalo krásně. Ale to by se s ním nesmělo vyjet!!! Po projetí německé a rakouské prosolené dálnice byla veškerá energie přivedena vniveč, špína se lepí víc než dřív a teď teprve je mi těch třiapůl tisíce líto. A čelní sklo? Souhlas s kolegy Vladimírem a Danielem, i když jsem dodržel pětiminutový interval, sklo očistil i od zaschlých kapek vody z mytí, tak funkce „odfouknutí“ kapek deště protivětrem neexistuje, nebo možná ve 150km/h? Takže mi v garáži zůstává další kostlivec za hříšné peníze, vracím se k Sonaxu a vyzkoušenému KARNAUBSKÉMU vosku, který fakt funguje, i když se člověk nadře taky.
    Upozorňuji, že jsem řidič ze staré školy, který si auta ještě váží a věnuje se mu.
    Nekupujte to. Rudolf, Plzeň

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here