Domů » Aktuality » NASCAR poprvé v Česku. Tuto šanci nezmeškejte

NASCAR poprvé v Česku. Tuto šanci nezmeškejte

0
NASCAR poprvé v Česku. Tuto šanci nezmeškejte

Ano, neděláme si legraci. Tento sport, který patří k USA stejně jako picku-upy a svoboda používání zbraní, budou moci čeští fanoušci motosportu na vlastní kůži zažít na autodromu v Mostě. Tato jedinečná příležitost je spojena s událostí nazvanou The Most American Show.

O co se jedná?

Ve dnech 28. až 30. června se v Mostě utkají vozy kategorie Stock Car. V USA tyto závody započaly již někdy v roce 1948. Jedná se o premiéru jediné NASCAR série mimo americký kontinent. Nazývá se NASCAR Whelen Euroseries. Oproti klasickému závodění Nascar se v určitých ohledech liší. Nezávodí se na oválech, ale na standardních okruzích.

Objeví se i profesionální jezdci

O žádnou show ale rozhodně nepřijdete. Platné pravidlo totiž vyžaduje, aby měl divák výhled minimálně na 50% tratě. V Mostě se budou konat celkem 4 závody. Ve dvou se objeví profesionální jezdci a dva jsou speciálně pro gentlemany.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...