Domů » Zajímavosti » Nejméně a nejvíce spolehlivé vozy. Komu se dá věřit?

Nejméně a nejvíce spolehlivé vozy. Komu se dá věřit?

0
Nejméně a nejvíce spolehlivé vozy. Komu se dá věřit?

Platí stále co se říká?

Ve světě automobilů panuje stále mnoho pověr o spolehlivosti a nespolehlivosti různých značek. Ačkoli nás experti neustále ujišťují, že v dnešní době jsou rozdíly v kvalitě výroby jen minimální a v rámci svých segmentů si modely jednotlivých značek nemají co vyčítat. Tomuto problému se rozhodla podívat na „zoubek“ americká agentura J. D. Power.

 

Žebříček poruchovosti vozů v USA

Američané sestavili žebříček spolehlivosti na základě výpovědi pětatřiceti tisíc majitelů automobilů, pořízených jako nových v roce 2014, kolik poruch se svým vozem řešili za posledních 12 kalendářních měsíců. Následná čísla byla přepočítána na počet poruch na 100 vozidel.

 

V tomto výzkumu bylo zjištěno, že průměrný počet poruch na 100 vozidel je 156. Vozy, kterých značek se pohybovaly nad, a které pod touto hodnotou?

 

Nejhorší je Fiat

Zdaleka nejproblémovější vozy jsou dle J. D. Power  italské Fiaty. U těch se množství problémů na 100 vozů vyšplhal na 298. Fiat následují automobilky Jeep, Infiniti, Dodge, RAM, Ford, Mitsubishi, Land Rover, Nissan, Acura, Mazda, Volkswagen, Subaru a Chrysler.

 

Kdo dopadl nejlépe?

Naopak nejméně poruch zaznamenaly značky Lexus a Porche. Ty jsou následovány značkami Toyota, Buick, Mercedes-Benz, Hyundai, BMW, Chevrolet, Honda, Jaguar, Kia, Lincoln, Mini, GMC, Cadillac, Audi a Volvo.

 

10 Nejzajímavějších autoplakátů světa

 

Foto: Wikimedia.org

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

autovrakoviště

Chcete se výhodně zbavit svého autovraku? Známe ideální řešení

0
V současné době považujeme auta za jakési spotřební zboží, které nám slouží jen po několik krátkých let. Není se čemu divit. Trh je přímo...