Domů » Zajímavosti » Nejméně a nejvíce spolehlivé vozy. Komu se dá věřit?

Nejméně a nejvíce spolehlivé vozy. Komu se dá věřit?

0
Nejméně a nejvíce spolehlivé vozy. Komu se dá věřit?

Platí stále co se říká?

Ve světě automobilů panuje stále mnoho pověr o spolehlivosti a nespolehlivosti různých značek. Ačkoli nás experti neustále ujišťují, že v dnešní době jsou rozdíly v kvalitě výroby jen minimální a v rámci svých segmentů si modely jednotlivých značek nemají co vyčítat. Tomuto problému se rozhodla podívat na „zoubek“ americká agentura J. D. Power.

 

Žebříček poruchovosti vozů v USA

Američané sestavili žebříček spolehlivosti na základě výpovědi pětatřiceti tisíc majitelů automobilů, pořízených jako nových v roce 2014, kolik poruch se svým vozem řešili za posledních 12 kalendářních měsíců. Následná čísla byla přepočítána na počet poruch na 100 vozidel.

 

V tomto výzkumu bylo zjištěno, že průměrný počet poruch na 100 vozidel je 156. Vozy, kterých značek se pohybovaly nad, a které pod touto hodnotou?

 

Nejhorší je Fiat

Zdaleka nejproblémovější vozy jsou dle J. D. Power  italské Fiaty. U těch se množství problémů na 100 vozů vyšplhal na 298. Fiat následují automobilky Jeep, Infiniti, Dodge, RAM, Ford, Mitsubishi, Land Rover, Nissan, Acura, Mazda, Volkswagen, Subaru a Chrysler.

 

Kdo dopadl nejlépe?

Naopak nejméně poruch zaznamenaly značky Lexus a Porche. Ty jsou následovány značkami Toyota, Buick, Mercedes-Benz, Hyundai, BMW, Chevrolet, Honda, Jaguar, Kia, Lincoln, Mini, GMC, Cadillac, Audi a Volvo.

 

10 Nejzajímavějších autoplakátů světa

 

Foto: Wikimedia.org

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...