Domů » Zajímavosti » Nejméně a nejvíce spolehlivé vozy. Komu se dá věřit?

Nejméně a nejvíce spolehlivé vozy. Komu se dá věřit?

0

Ve světě automobilů panuje stále mnoho pověr o spolehlivosti a nespolehlivosti různých značek. Ačkoli nás experti neustále ujišťují, že v dnešní době jsou rozdíly v kvalitě výroby jen minimální a v rámci svých segmentů si modely jednotlivých značek nemají co vyčítat. Tomuto problému se rozhodla podívat na „zoubek“ americká agentura J. D. Power.

Nejméně a nejvíce spolehlivé vozy. Komu se dá věřit?

 

Žebříček poruchovosti vozů v USA

Američané sestavili žebříček spolehlivosti na základě výpovědi pětatřiceti tisíc majitelů automobilů, pořízených jako nových v roce 2014, kolik poruch se svým vozem řešili za posledních 12 kalendářních měsíců. Následná čísla byla přepočítána na počet poruch na 100 vozidel.

 

V tomto výzkumu bylo zjištěno, že průměrný počet poruch na 100 vozidel je 156. Vozy, kterých značek se pohybovaly nad, a které pod touto hodnotou?

 

Nejhorší je Fiat

Zdaleka nejproblémovější vozy jsou dle J. D. Power  italské Fiaty. U těch se množství problémů na 100 vozů vyšplhal na 298. Fiat následují automobilky Jeep, Infiniti, Dodge, RAM, Ford, Mitsubishi, Land Rover, Nissan, Acura, Mazda, Volkswagen, Subaru a Chrysler.

 

Kdo dopadl nejlépe?

Naopak nejméně poruch zaznamenaly značky Lexus a Porche. Ty jsou následovány značkami Toyota, Buick, Mercedes-Benz, Hyundai, BMW, Chevrolet, Honda, Jaguar, Kia, Lincoln, Mini, GMC, Cadillac, Audi a Volvo.

 

10 Nejzajímavějších autoplakátů světa

 

Foto: Wikimedia.org

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...