10 nejzajímavějších autoplakátů. Aneb i letáky uměly být vtipné

0
25382

Tištěné reklamní letáky měly něco do sebe

Kdybych měl posledních pět dolarů, tak tři z nich věnuji na reklamu.“ Tento citát Henryho Forda ukazuje, jak důležitou roli hrála reklama již v první polovině dvacátých let. Jak šel čas, reklama se stala prakticky všudypřítomnou. Výrobci se dnes předhání v tom, kdo představí lákavější, odvážnější a neotřelejší reklamu, která dokáže strhnout zákazníky na jejich stranu. Ačkoli reklamu dnes vnímáme primárně jako negativum, musíme uznat, že mnoho z nich má skutečně něco do sebe. Vybrali jsme proto výběr těch nejlepších tištěných reklam, kterými se automobilky prezentovaly v minulosti.

 

Saab versus celý svět

Švédský Saab rád zdůrazňoval, že jejich vozy dokáží být sportovní, bezpečné a zároveň spolehlivé.

 

 

Minimalismus Plymouthu

Vlnu minimalismu v autoreklamě odpálil již VW v padesátých a šedesátých letech. Americký Plymouth se jimi volně inspiroval s tvorbou této jednoduché reklamy. No neodpověděli byste Neonu na jeho pozdrav?

 

 

Koráb temné strany síly

Chevrolet využil slávy, kultovní série Star Wars a zlověstného vzezření Impaly. Myslíte, že by šlo o vhodný voz pro Lorda Vadera?

 

 

Kočkolap větší než Lamborghini?

S Lamborghini možná můžete ulovit nejednu slečnu, ale s dodávkou Daihatsu si jich můžete domu odvést pětkrát tolik.

 

 

Citroën 2CV – nejvýhodnější auto na světě?

Rychlejší než Ferrari (za určitých podmínek), stejný počet kol jako u Rolls-Roycu a více prostoru než v Porsche. To se přeci vyplatí.

 

 

Na radaru vypadají stejně

Volvo vždy rádo poukazovalo na fakt, že ačkoli jejich vozy nepatří mezi ty nejpohlednější na světě, svými jízdními kvalitami se vyrovnají i sporťákům ráže Porsche.

 

 

Aerodynamická bomba

Možná že z dnešního pohledu se Supra nezdá jako dvakrát aerodynamicky propracovaná, v době svého vzniku to byla ale velká „bomba“ na což výrobce rád poukazoval.

 

 

Nikdo není dokonalý

Tímto heslem se chlubilo Porsche svými výsledky ze závodu 24 hodin Le Mans z roku 1983. Tehdy Porsche závod naprosto ovládlo a do nejlepší desítky se dostal pouze jediný vůz jenž nepocházel ze Stuttgardu.

 

 

Skutečné potěšení z jízdy

Mini předvedlo, že v kombinaci s automatickou převodovkou si mohou i ženy za jeho volantem užít skutečně slastné okamžiky.

 

 

Tvojí mámě by se to nelíbilo

Sex, drogy a rock & roll. Přesně tato atmosféra dýchá z plakátu propagující kabriolet MG.

 

Foto: Jalopnik.com

 
Sdílejte
Předchozí článekVybíráme letní pneumatiky
Další článekBenzín, diesel nebo LPG? Co Češi kupují?
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here