Domů » Zajímavosti » 10 nejzajímavějších autoplakátů. Aneb i letáky uměly být vtipné

10 nejzajímavějších autoplakátů. Aneb i letáky uměly být vtipné

0
10 nejzajímavějších autoplakátů. Aneb i letáky uměly být vtipné

Tištěné reklamní letáky měly něco do sebe

Kdybych měl posledních pět dolarů, tak tři z nich věnuji na reklamu.“ Tento citát Henryho Forda ukazuje, jak důležitou roli hrála reklama již v první polovině dvacátých let. Jak šel čas, reklama se stala prakticky všudypřítomnou. Výrobci se dnes předhání v tom, kdo představí lákavější, odvážnější a neotřelejší reklamu, která dokáže strhnout zákazníky na jejich stranu. Ačkoli reklamu dnes vnímáme primárně jako negativum, musíme uznat, že mnoho z nich má skutečně něco do sebe. Vybrali jsme proto výběr těch nejlepších tištěných reklam, kterými se automobilky prezentovaly v minulosti.

 

Saab versus celý svět

Švédský Saab rád zdůrazňoval, že jejich vozy dokáží být sportovní, bezpečné a zároveň spolehlivé.

 

 

Minimalismus Plymouthu

Vlnu minimalismu v autoreklamě odpálil již VW v padesátých a šedesátých letech. Americký Plymouth se jimi volně inspiroval s tvorbou této jednoduché reklamy. No neodpověděli byste Neonu na jeho pozdrav?

 

 

Koráb temné strany síly

Chevrolet využil slávy, kultovní série Star Wars a zlověstného vzezření Impaly. Myslíte, že by šlo o vhodný voz pro Lorda Vadera?

 

 

Kočkolap větší než Lamborghini?

S Lamborghini možná můžete ulovit nejednu slečnu, ale s dodávkou Daihatsu si jich můžete domu odvést pětkrát tolik.

 

 

Citroën 2CV – nejvýhodnější auto na světě?

Rychlejší než Ferrari (za určitých podmínek), stejný počet kol jako u Rolls-Roycu a více prostoru než v Porsche. To se přeci vyplatí.

 

 

Na radaru vypadají stejně

Volvo vždy rádo poukazovalo na fakt, že ačkoli jejich vozy nepatří mezi ty nejpohlednější na světě, svými jízdními kvalitami se vyrovnají i sporťákům ráže Porsche.

 

 

Aerodynamická bomba

Možná že z dnešního pohledu se Supra nezdá jako dvakrát aerodynamicky propracovaná, v době svého vzniku to byla ale velká „bomba“ na což výrobce rád poukazoval.

 

 

Nikdo není dokonalý

Tímto heslem se chlubilo Porsche svými výsledky ze závodu 24 hodin Le Mans z roku 1983. Tehdy Porsche závod naprosto ovládlo a do nejlepší desítky se dostal pouze jediný vůz jenž nepocházel ze Stuttgardu.

 

 

Skutečné potěšení z jízdy

Mini předvedlo, že v kombinaci s automatickou převodovkou si mohou i ženy za jeho volantem užít skutečně slastné okamžiky.

 

 

Tvojí mámě by se to nelíbilo

Sex, drogy a rock & roll. Přesně tato atmosféra dýchá z plakátu propagující kabriolet MG.

 

Foto: Jalopnik.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...