Domů » Zajímavosti » Nejoblíbenější barvy aut v Evropě. Umíme se odvázat?

Nejoblíbenější barvy aut v Evropě. Umíme se odvázat?

0
Nejoblíbenější barvy aut v Evropě. Umíme se odvázat?

Nuda a šeď

Mnoho automobilových expertů a fanoušků s nadsázkou tvrdí „Řekni mi co řídíš a já ti povím kdo jsi“. Nutno podotknout, že to skutečně pravda a osobnost každého z nás se vždy alespoň částečně odráží v autě, které řídí. Velkou roli v tomto aspektu má i barva vozu. A zatímco v módním průmyslu se do popředí derou výrazné barvy, situace na automobilovém trhu v loňském roce připomínala spíše padesát odstínů šedi.

 

Bílá opět vládne světu i Evropě

V loňském roce evropským prodejním tabulkám zcela jasně dominovaly vozy bílé barvy (27 %). Bíla barva byla následována černou (20 %). V těsném závěsu za černou je šedá a stříbrná barva s 17, respektive 11 %. Teprve za těmito tradičními odstíny najdeme skutečně „barevné barvy“. Z těch zaujímají nejsilnější pozici vozy modré barvy (9 %), následovány červenými (6 %). Celých 5 % patří béžové barvě. Následuje dvojice zelená a žlutá, mající každá po jednom procentu. Zbývající 3 % kombinacím ostatních barev.

 

Kompletní seznam:

BÍLÁ: 27 %

ČERNÁ: 20 %

ŠEDÁ: 17 %

STŘÍBRNÁ: 11 %

MODRÁ: 9 %

ČERVENÁ 6 %

BÉŽOVÁ: 5 %

ZELENÁ: 1 %

ŽLUTÁ: 1 %

OSTATNÍ: 3 %

 

Evropané jsou nejkonzervativnější

Jak vidno, Evropané jsou o mnoho konzervativnější než například zákazníci v Asii či Americe. Tam sice také dominují bílé a černé vozy, ostatní barvy mají ale mnohem vyšší podíly a barvy typu šedá a stříbrná stojí v dáli.

 

10 Nejprodávanějších vozů v USA. Tohle Evropan nepochopí

 

Foto: Škoda

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Utahovací moment kol

Utahovací moment kol – Jak správně utahovat kola?

0
Výměna pneumatik před zimou se opět blíží. Řada řidičů s přezutím míří do pneuservisů, někteří ale chtějí ušetřit, a proto si raději mění gumy sami....