Domů » Zajímavosti » 10 Nejprodávanějších vozů v USA. Tohle Evropan nepochopí

10 Nejprodávanějších vozů v USA. Tohle Evropan nepochopí

0

Každý pes jiná ves“, praví známá česká pranostika. Tu můžeme s nadsázkou aplikovat i na situaci na celosvětovém automobilovém trhu. O nejprodávanějších a nejméně prodávaných vozech Evropy jsme si již řekli. Nyní se pojďme podívat jaké vozy okupují přední příčky žebříčku prodejnosti v USA.

10 Nejprodávanějších vozů v USA. Tohle Evropan nepochopí

 

 

10) Nissan Rogue

Pokud přemýšlíte, že jste o tomto voze nikdy neslyšeli, není se čemu divit. Model Rogue je totiž nám, Evropanům, znám jako SUV Nissan X-Trail.

 

 

 

9) Honda Acord

Američané miluji velká SUV, velké pick-upy a silné „muscle cars“. Mnoho z nich ale často nevolí srdce, ale spíše rozumem. A jak se zdá, rozum Američanům velí kupovat japonské sedany a hatchbacky.

 

 

8) Toyota RAV4

Model RAV4 navrátil automobilku s trojicí propojených kruhů ve znaku zpět mezi velké hráče na poli crossoverů a SUV. „Ravka“ slaví úspěchy napříč celým světem a Američané ji jednoduše milují.

 

 

7) Honda CR-V

Honda do nedávna v USA spoléhala zejména na své sedany a hatchbacky. S rozmachem segmentu SUV a crossoverů ale v loňském roce vyrukovala se zbrusu novým modele CR-V a jak se zdá, vyplatilo se.

 

 

6) Honda Civic

Kompaktní Civic je nejlépe prodávaným vozem v historii Hondy, V současnosti na trh přichází již jeho desátá generace, která má díky svému atraktivnímu vzhledu a vylepšeným jízdním vlastnostem přilákat nová davy zákazníků.

 

 

5) Toyota Corolla

Celosvětově je sedan Corolla nejprodávanějším modelem značky Toyota. V USA se jedná až o druhou nejprodávanější Toyotu.

 

 

4) Toyota Camry

Camry je sedan, na míru ušitý pro americké zákazníky. Nabízí přehršel prostoru, agresivní design a výkonné motory, které by každý krom Američana považoval za „rozežrané“ a zbytečně velké.

3) RAM Truck

Nikoho jistě nepřekvapí, že trojice nejprodávanějších vozů v USA tvoří výhradně velké pick-upy. Prvním zástupcem tohoto segmentu v našem žebříku je model RAM Truck, vyráběný automobilkou FCA.

 

 

2) Chevrolet Silverado

Druhým nejprodávanějším vozem v USA je Chevrolet SIlverado s jedním milionem prodaných kusů v roce 2016.

 

 

1) Ford F150

Velkolepý Ford F150 si udržuje post nejprodávanějšího vozu USA již několik let. V loňském roce bylo prodáno více než 1 200 000 Kusů těchto pick-upů.

 

Foto: Autoblog.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články