Domů » Zajímavosti » Nesedněte podvodníkům na lep

Nesedněte podvodníkům na lep

0

Nákup ojetého vozu byl vždy tak trochu loterií. V dnešní době bychom ho ale mohli přirovnat spíše k ruské ruletě. Na vině jsou především podvodníci převlečení do roucha seriózních prodejců. Na nabídky, které jsou mnohdy velice výhodné, ba neodolatelné, snadno nalákají mnoho nic netušících zákazníků, kteří jim sednou na lep a jsou to právě oni, kdo se mohou dostat následně do velkých problémů. Naštěstí jsou i metody, jak se nenechat nalákat do podobné pasti a na podvodníky vyzrát.

Nesedněte podvodníkům na lep

Odhady většinou mluví o tom, že u čtyřiceti procent všech ojetých automobilů na tuzemském trhu došlo v minulosti a stále dochází k manipulaci s ukazatelem najetých kilometrů v menší či větší míře. U vozů z dovozu dochází k nekalým praktikám dokonce až u šedesáti procent z nich. Při výběru ojetého vozu je proto třeba se mít maximálně na pozoru. Nejde totiž jen o to, že koupí vozu se stočenými kilometry investujete nemalé finanční prostředky do vozu, jehož technický stav tomu neodpovídá a v budoucnu se u něj mohou vyskytnout i nečekané technické problémy a závady, které si vyžádají ještě další investice.

Ještě horší problémy vás mohou v budoucnu potkat během návštěvy stanice technické kontroly. Ty v současnosti již stav najetých kilometrů evidují a patřičně dokumentují. V blízké budoucnosti však dojde ještě ke kontrolám, které budou srovnávat aktuální stav najetých kilometrů s minulými záznamy. Tyto kontroly mají v rámci všech členských států Evropské unie odradit podvodníky od manipulací s tímto údajem. Jakmile tedy technik STK v budoucnu zjistí, že hodnota ujetých kilometrů zobrazená na ukazateli na přístrojové desce vozu je v rozporu s údajem zapsaným v protokolu z předchozí prohlídky, zákon mu nařídí takovému vozidlu nevydat potvrzení o jeho technické způsobilosti k provozu na veřejných komunikacích. Veškeré řešení této situace následně bude směřovat na majitele vozu.

Jedinou možností, jak se těmto problémům vyhnout, je důsledné prověření historie ojetiny. S tím může kupcům pomoci systém Autotracer, online dostupný na portále www.zkontrolujsiauto.cz. Jeho hlavní funkce je kontrola historie vozidla podle VIN kódu. Systém vyhledá informace k zadanému vozidlu v databázi obsahující více než miliardu záznamů od autoservisů, prodejců, pojišťoven, pojišťoven a podobně. Teprve pak se můžete rozhodnout, zda využijete placené části systému a koupíte si všechny dostupné informace. Pokud informace o historii vozidla nejsou k dispozici, což se stává zejména u dovážených ojetin, je lepší takové auto nekupovat.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články