Domů » Pro řidiče » Nezapomínejte na pravidelný servis a plnění klimatizace! Vysvětlíme vám, proč je její údržba důležitá

Nezapomínejte na pravidelný servis a plnění klimatizace! Vysvětlíme vám, proč je její údržba důležitá

Klimatizace byla v minulosti považována za luxusní prvek, dnes je již naštěstí běžnou součástí vybavení vozidla. Během horkých letních dnů nám je nenahraditelným pomocníkem a zajišťuje maximální komfort na cestách. Kromě příjemného ochlazení prostoru ve vozidle má ale ještě několik důležitých úkolů. Proto určitě nezapomínejte na její pravidelný servis!

Nezapomínejte na pravidelný servis a plnění klimatizace! Vysvětlíme vám, proč je její údržba důležitá

Aby klimatizace nezapáchala a mohla správně fungovat, je nutné ji pravidelně kontrolovat, čistit a servisovat. Předchází se tak nadměrnému hluku, snížené funkci a zápachu. Bohužel většina řidičů začne řešit údržbu klimatizace až ve chvíli, kdy již vůbec nechladí nebo je cítit silný zápach.

Jak probíhá servis a plnění klimatizací?

Kompletní servis klimatizace a údržba chladicího okruhu zahrnuje několik úkonů, mezi které se řadí kontrola a diagnostika klimatizace, výměna, recyklace a doplnění chladiva i oleje, kontrola tlaku a úniků, opravy a výměny hadic, čištění výparníku, doplnění chladicího média, výměna pylového filtru a mnohé další kroky.

Odbornou pomoc na té nejvyšší úrovni v oblasti servisu a plnění klimatizací vám poskytne Autoservis Motogart Praha, který zajišťuje kontrolu, doplnění a komplexní servis klimatizace včetně dezinfekce. Pro údržbu a čištění klimatizací tato firma používá nejmodernější značkovou technologii. Veškeré úkony navíc provádí kvalitně vyškolení pracovníci.

klíčová slova servis klimatizací, plnění klimatizací do auta

Proč je pravidelný servis klimatizace důležitý?

Klimatizace zastává ve vozidle významnou funkci. Nejen, že během letních dnů pomáhá vytvářet příjemné chladné prostředí, ale v zimě slouží k odmlžení předního skla, čímž se rázem stává pasivním bezpečnostním prvkem.

Pravidelná dezinfekce klimatizačního systému zlikviduje škodlivé mikroorganizmy – jako jsou nebezpečné plísně, viry a bakterie. Současně také odstraní nepříjemný zápach, který je způsoben usazeninami v celém systému.

Plnění klimatizace je nutné i v případě, je-li klimatizační systém v dobrém stavu a nedochází k únikům. Během dvou let se totiž až 30 % chladiva odpařuje, a po čase tak může dojít k jeho úplnému vymizení.

Autoservis Motogart Praha doporučuje provádět kontrolu stavu, servis a plnění klimatizace minimálně jednou ročně před letním obdobím. Alespoň dvakrát ročně by pak měla být prováděna dezinfekce klimatizace.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...