Domů » Autonovinky » Nissan Leaf – nová generace již přichází

Nissan Leaf – nová generace již přichází

0

Nissan Leaf je nejoblíbenějším a nejprodávanějším elektromobilem na světě. Na evropských silnicích jej vídáme již dlouhých šest let a v USA a Japonsku je Leaf prodáván dokonce sedm let. To je na jednu generaci elektromobilu skutečně dlouhé doba a není divu, že Nissan již chystá příchod zcela nové generace.

Nissan Leaf – nová generace již přichází

Nový Leaf by měl být slavnostně odhalen již na podzim v průběhu frankfurtského autosalonu. Jeho design i použitá technika je ale prozatím zahalena oblakem tajemství.

Konec designové nudy?

Designově by mělo jít jistě o mnohem atraktivnější vůz, než jakým je současné generace Leafu. Ostatně designové směřování na poli designu již před několika lety naznačila studie IDS, kterou si můžete prohlédnout v úvodní fotografii.

Co se týče použité techniky, Nissan si svá tajemství hlídá opravdu pečlivě a prakticky žádná informace se na veřejnost nedostala krom informace, že nový Leaf má být o něco menší než jeho předchůdce. Tuto informaci ale částečně vyvrátili špionážní fotografie z testování vozu. Pokud tedy bude nový Leaf skutečně menší než jeho předešlá generace, půjde skutečně jen o nepatrný velikostní rozdíl. Nejmarkantnější změna by se ale logicky měla odehrát v systému pohonu vozu. Nové větší baterie by dle odhadů měly nabídnout reálný dojezd, atakující hranici 320 km, s ohledem na tempo vývoje konkurentů Nissanu. S tím souvisí i předpokládaná přítomnost systémů, umožňující poloautonomní řízení, jako známe z modelů americké Tesly.

Nic není jisté

Bohužel žádná informace dosud nebyla oficiálně potvrzena a jde tedy pouze o odhady.

Za zmínku stojí i fakt, že Nissan by měl na podzim krom nového Leafu představit i další elektromobil. Tentokráte ovšem ne produkční ale koncepční. Mělo by se jednat o novou evoluci konceptu Vmotion v podobě moderního elektrického crossoveru.

Foto: Nissan

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články