Domů » Zajímavosti » Nissan představil strategii The Arc. Na co se můžeme těšit?

Nissan představil strategii The Arc. Na co se můžeme těšit?

0

Japonská automobilka Nissan se rozhodně nebojí inovací. Dokazuje to i její nová obchodní strategie nazvaná The Arc, tedy Oblouk. Tento název nebyl zvolen náhodně, Nissan plánuje jakýsi most mezi minulostí a budoucností.

Nissan představil strategii The Arc. Na co se můžeme těšit?

Strategie The Arc, kterou Nissan nedávno zveřejnil, se soustředí na plány pro jednotlivé oblasti světa včetně AMIEO, do které spadá i Evropa. Nastíněny byly plány až do roku 2030.

Desítky nových modelů, samozřejmě i elektrických

Rozhodně se můžeme těšit na nové modely a facelifty. Do konce fiskálního roku 2026 (fiskální rok trvá pro Nissan Motor Co., Ltd. od 1. dubna do 31. března) plánuje Nissan představit 30 nových modelů celosvětově, 16 z nich by mělo být elektrifikovaných. Pro Evropu bude určeno 6 kompletně nových modelů.

Do roku 2030 je v plánu mít v prodeji 34 elektrifikovaných modelů. Ze stávajících modelů by 60 % mělo být upraveno, aby šly s dobou a zvyšujícími se nároky na ekologii. Dá se tedy očekávat elektrifikace některých stávajících modelů.

Konečně elektromobily za nižší cenu?

Zároveň je plánem v roce 2026 prodat po celém světě o milion více vozů než v roce 2023, v Evropě chce navýšit prodeje o 170 000 Kusů. Zaujmout chce i příznivými cenami. Do roku 2030 se Nissan chce zaměřit na vyrovnání cen mezi vozidly se spalovacím motorem a elektrickými vozy. Ušetřit chce hlavně na vývoji, skupiny podobných vozů by podle jeho strategie mohly být vyvíjeny dohromady jako jedna rodina, což by snížilo náklady.

The Arc: Nissan Business Plan 2024

Plno nových technologií

Nissan slibuje zaměřit se na technologie, které koncoví řidiči ocení nejvíc – tedy na ty, jež skutečně usnadňují jízdu. Soustředit se chce na vývoj nové generace ProPILOT, technologie, kterou už najdete v současných vozech. Dokáže vás udržet v jízdním pruhu, udržuje nastavenou vzdálenost od před vámi jedoucího vozidla, u některých vozidel za vás dokáže i zaparkovat.

Velký důraz klade Nissan i na vývoj technologií li-ion baterií pro elektrická vozidla. Plánuje vylepšené NCM li-ion baterie, jež slibují vyšší výdrž, nižší výrobní náklady a rychlejší nabíjení.

Obchodní strategie TheArc

Pořídíte si svůj Nissan

Cíle to rozhodně nejsou malé, ale vypadá to, že se máme na co těšit. Pokud vás moderní vozy Nissan plné nejnovějších technologií lákají, obraťte se na AUTO JEREMIÁŠOVA s.r.o. Jsou autorizovaným dealerem Nissan, v nabídce mají městskou Micru, elektrické Leaf a Ariyu, novinky Juke a Qashqai, ale i X-Trail nebo užitkové vozy Interstar a Townstar. Jakmile Nissan přijde s dalšími novinkami, budou je pro vás mít nachystané.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články