Domů » Autonovinky » Nové Clio přichází na český trh

Nové Clio přichází na český trh

0
Nové Clio přichází na český trh

Prodejní bestseller v nové generaci útočí na Čechy

Malé Clio je bezesporu nejoblíbenějším modelem francouzské automobilky s broušeným diamantem ve znaku. Od jeho uvedení před 26 lety dokázal Renault prodat více než 13 milionů kusů malého hatchbacku.

 

Přiblíží se svým luxusnějším bratřím?

Letos jsme se dočkali jeho nové generace, která je právě v těchto dnech uváděna na trh. Ta nahrazuje čtvrtou generaci, která byla představena v roce 2012 a stala se prvním nositelem nového designového jazyka, kterým se automobilka v současnosti prezentuje. Nedávno představena, nová generace tento designový směr dále rozvíjí příchodem Full LED technologie, světlomety LUD Pure Vision a denním svícením Edge Lights, čímž se malé Clio přibližuje modelu Espace, Kadjar, Talisman a Mégane.

 

 

V nabídce nechybí ani sportovní verze

V současnosti Renault nabízí nové Clio ve čtyřech barevných provedeních: červené, šedé, bílé a modré. V nabídce jsou již nyní i sportovnější verze jako Clio GT a Clio RS, které nový sportovní design vozu ještě povznášejí.

 

Nové motory

Rozšířena byla i paleta používaných motorů. Nově je možné Clio pořídit s přeplňovaným čtyřválcovým motorem Energy TCe 120 o výkonu 120 koní a s dieselovým agregátem Energy dCi o objemu 1 461 ccm s výkonem 110 koňských sil. Oba motory jsou pevně spárovány pouze se šestistupňovou manuální převodovkou.

V nabídce tedy nalezneme celkem osm motorizací a čtyři různé stupně výbavy. Ceny startují na hodnotě 234 000 Kč.

 

 

 

Zdroj: Renault

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Dopravní předpisy a pravidla ve Velké Británii

Dopravní předpisy a pravidla ve Velké Británii

0
Řízení ve Velké Británii může být pěkná výzva, a nejen kvůli tomu, že se zde jezdí vlevo. Ve velkých městech na vás čekají nejen...