Domů » Autonovinky » Nový Mercedes-Benz třídy S: V12 pro puristy, hybrid potěší ekonadšence

Nový Mercedes-Benz třídy S: V12 pro puristy, hybrid potěší ekonadšence

0

Že bude nový Mercedes-Benz třídy S luxusní vůz naplněný moderními technologiemi, to vás pravděpodobně nepřekvapí. Proto jsme si pro vás připravili hlavně zajímavé informace, které se týkají pohonných jednotek této luxusní limuzíny. Hned na úvod můžeme prozradit, že tato loď na kolech zvládne zrychlení z 0 na 100 km/h pouze za 3,5 vteřiny.

Nový Mercedes-Benz třídy S: V12 pro puristy, hybrid potěší ekonadšence

To nejlepší, co je možné dostat

Vrcholná specifikace vozu třídy S znovu posune laťku o kousek výš. Automobilka si to dobře uvědomuje a proto vůz odhaluje kousek po kousku, aby stále udržovala napětí, které odhalení vozu doprovází. Co se týká exteriéru, tak jsme zatím viděli pouze maskované prototypy, které velice době skryjí různé křivky a linie. U interiéru je ale situace úplně jiná. Ten již byl kompletně odhalen a nadcházející majitelé se tak mohou těšit na nový systém ambientního osvětlení a head-up displej disponující rozšířenou realitou. Kolik majitelů tohoto vozu ho ale bude doopravdy řídit?

Mercedes-Benz třídy S
Mercedes-Benz třídy S

Bohatý výběr motorů

U většiny připravovaných vozů vám píšeme, že budou disponovat hybridním ústrojím, elektromotory a podobnými prvky, které si doba elektrifikace vynutila. Bohužel tomu nebude jinak ani u Mercedes-Benz třídy S. Minimálně mild-hybridní ústrojí se u tohoto vozu objeví. V případě naftových agregátů bude možné vybírat mezi S350d a S400d a benzínové verze budou označeny jako S450, S500 a osmiválec S580. Motorizace S500 bude spoléhat na motor o objemu 3 litry, kterému bude sekundovat elektronická asistence, aby spolu generovaly výkon 441 koní. Naštěstí se i v dnešní době našel prostor pro dvanáctiválec. Ten se ale dostane pouze do super-luxusního Maybachu S650.

Pekelná verze luxusní limuzíny od AMG

Když zmiňujeme Maybach, tak nesmíme opomenout zvrácené mechaniky z AMG. Ti si nové S vezmou do parády a vykouzlí Mercedes-AMG S63e. Dvakrát přeplňovaný osmiválec bude doplněn o elektromotor, díky čemuž bude 800 koní pod kapotou čekat na to, až je stlačením pedálu vypustíte. Z 0 na 100 km/h zvládne za 3,5 s, přičemž sportovní Mercedes-AMG GT Black zvládá stejné zrychlení za 3,2 s.

Mercedes-Benz S-class
Mercedes-Benz S-class

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články