Domů » Autonovinky » Nový Volkswagen Touareg míří na čínský trh

Nový Volkswagen Touareg míří na čínský trh

0

Volkswagen průběžně vydává nové či inovované vozy. Nemění ale jen výbavu a vzhled vozů. Významným cílovým trhem se pro ně stává Čína. Ano, stejně tak jako jsem se dozvěděli, že některé modely Škody půjdou právě jen do Číny.

Nový Volkswagen Touareg míří na čínský trh
Volkswagen Touareg

Jak to tedy je

Prioritní trh je krásně viditelný u nového Touaregu. Jeho světová premiéra proběhla rovnou v Číně. Prošla mnoha změnami. Dostala tu nejnovější platformu konektivity, nejmodernější asistenční, komfortní, osvětlovací a informační systémy. Je to takový malý výlet do budoucnosti rodinných automobilů. Dokonce je vybaven asistentem nočního vidění, asistentem jízdy v pruhu a podobně.

Vyjádření Volkswagenu

A co nám o cílovém trhu řekl Volkswagen? Pořád je přece možné, že se nám jeho přesunutí jen zdá. Pro tuto generaci špičkového SUV jsou největší trhy Rusku, Čína a Evropa. V minulosti se jim povedlo prodat po milionu kusů každé předchozí generace.

Motory potěší

Naštěstí nás nečekají žádné tříválce. Pro rok 2018 jsou připraveny dva naftové motory V6 o výkonu 231 koní nebo 286 koní. Pro určité trhy přijde také benzínová V6 se zajímavým výkonem 340 koní. To už zní velice hezky, ale chystá se také možnost turbodiesel V8, který by disponoval výkonem 421 koní. Zdá se, že je nálada vyráběn mini-motory nějak přešla. Exkluzivně pro čínský trh je naplánován i hybrid. Ten by poskytoval výkon 367 koní. Jeho představení na evropském trhu zatím dáno není.

Vyrostl ale zhubl

Nová generace Touaregu nám trošku vyrostla, takže je širší i delší. To se pozitivně projevilo na prostoru v interiéru a v zavazadlovém prostoru. Hlavně prodloužením se objem zavazadlového prostoru zvětšil z 697 na celých 810 litrů. O bezpečí uložených zavazadel se stará speciální kryt v zavazadlovém prostoru, jež může být na požádání navíc elektrický. I přes celkové zvětšení vozu je oproti předchozí generaci lehčí o 106 kg.

Foto: Volkswagen

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články