Domů » Aktuality » Oficiální zprávy: Dan Ťok končí na postu ministra dopravy

Oficiální zprávy: Dan Ťok končí na postu ministra dopravy

0
Oficiální zprávy: Dan Ťok končí na postu ministra dopravy

Předzvěst konce ministra dopravy Dana Ťoka se objevila již během minulého roku. Větší pozornost jsme jí ale nevěnovali, protože se podobné zprávy kvůli stavu silnic dají očekávat. Nyní je to ale oficiální. Dan Ťok končí na postu ministra dopravy a bude nahrazen.

Kolaps na D1 byl poslední hřebík do rakve

Jako začátek konce se dá označit absolutní kolaps největší české dálnice D1 na konci minulého roku. Situace byla tak vážná, že i český lid zvyklý na několika-kilometrové kolony tohle zvedlo ze židle. Ministr Ťok dokonce označil řidiče kamionů za strůjce těchto problémů. Po kratším prozkoumání ale vyšlo najevo, že ke kolapsu došlo kvůli opravám na dálnici, které se vůbec neměly dít. Všemu nasadil korunu prohlášením, že Ministerstvo dopravy nečekalo kalamitní sněžení. V prosinci.

O aprílový žertík se tedy nejednalo

Trochu to ještě vše zamíchal proběhlý apríl, na který Dan Ťok zprávy o jeho odchodu sváděl. Zprávy se totiž ukázaly na největším českém informačním serveru a aprílový žertík to tedy doopravdy nebyl. Ke všemu se také pan Ťok vyjádřil: „Dlouhodobě chci z vlády pryč, už nechci být v politice. Už jsem se na tom dohodl s panem premiérem, ale dali jsme si gentlemanskou dohodu, že to nebudu nikde potvrzovat a nechám scénář na něm“. Zatím není jisté, kdy oficiálně z pozice odejde, jelikož jeho odvolání má na starosti premiér Babiš.

Uvidíme, kdo přijde jako další

Ťok si tedy chce na nějakou dobu odpočinout, ale flintu do žita v plánu hodit nemá. Jakmile si dostatečně užije odpočinku, tak započne hledání místa nového. Bude to pro něj velká změna, neboť tento post zastával už od roku 2014. Před jeho kariérou ve vládě zastával vysoké postavení ve společnosti Skanska.

Zdroj: MAFRA

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...